Polis 'yaklaşan her şeye' gaz atıyor

Polis 'yaklaşan her şeye' gaz atıyor
Polis 'yaklaşan her şeye' gaz atıyor
Taksim Meydanı'na çıkan çeşitli noktalarda polisle göstericiler arasında çatışma yaşanıyor. Polis meydanda duracaklarını, park içerisine girilmeyeceğini söylüyor. Ancak kendisine yaklaşan her gruba müdahalede bulunuyor.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Taksim Meydanı'na çıkan çeşitli noktalarda polisle göstericiler arasında çatışma yaşanıyor. Polis meydanda duracaklarını, park içerisine girilmeyeceğini söylüyor. Ancak kendisine yaklaşan her gruba müdahalede bulunuyor. 

Polisler gruplar halinde meydanda bekliyor. Biber gazı ve tazyikli su ile dağıttığı gruplar ise tekrar bir araya geliyor. Polis Atatürk anıtını da ablukaya aldı. Talimhane tarafından sürekli taş atılıyor ve polis buna karşılık veriyor. Bu çatışmalar enasında bir fotoğrafçı yaralandı. Jivan Güner adlı kadın gazeteci, başına isabet eden cisimle yaralandı. 

Zaman zaman polisle Gezi Parkı direnişçileri arasında ilginç pazarlıklar da yaşanıyor. Polis, 'Bize taş atmayın, gideceğiz' açıklamasının ardından direnişçiler el ele vererek polisi taş atanlardan korumaya çalıştı. Ancak meydan kısa sürede çok kalabalık hale gelince polis gaz bombalarıyla meydanı tekrar dağıttı. 

Çatışmalar özellikle Talimhane bölgesinde yoğunlaşmış durumda. O bölgeden polise molotof kokteyli atılıyor. Polis o bölgeye biber gazı atarken TOMA da tazyikli suyla müdahalede bulunuyor. Burası savaş alanı görüntüsünden farksız. Çok sayıda TOMA, ambulans, TOMA için takviye su tankerleri ve çok sayıda Akrep tipi polis aracı da meydanda bulunuyor.

Bu arada Gezi Parkı'nı korumak ve Atatürk Anıtı önünde biriken polisi protesto etmek için meydan ve park çevresinde bir insan zinciri oluşturuluyor.

 


  http://www.radikal.com.tr/113712511371254

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yesilturk rumuzlu arkadas - tup

  12 gundur medya yayinlamazken o parkta bir tane molotov atan yoktu, gunlerdir insanlar birlik beraberlik icinde ve senlik havasinda kutlamalar yapiyordu parkta, eger gormek istersen yuzlerce video var lutfen ama lutfen izle. ve bu sabah polis, medya ve molotovcular (goruntuleri incelersen sivil polis olduklarina dail bir suru delil gorursun) ayni anda meydanda boy gosterip bir oyun sahnelediler. gercek direnisciler bu numarayi yutmuyor ve birbirine kenetlenmeye devam ediyor, allah rizasi icin sen de biraz arastir, bu hukumetin senin zekanla alay etmesine izin verme.

  BIZIM POLISIMIZ - 14Bernard

  Artik carptirici yazilara deger vermem.canli olarak tarafsiz medyadan izliyoruz.Polis gayet garevinin sinirlarina sadik.Onlari provoke edenlere bile cevap vermiyor.Marjinal gruplarin attigi molotof ve sis bombalarini carptirarak biber gazi diye yazan gazeteye teessuflerimi sunuyorum.

  Yonetemeyenler... - ters yuz

  AKP ve Basbakan sunu cok iyi anlamali,ezici cogunluk ile secimleri kazaninca digerlerini ezmenin sonuclaridir bu, eger illede birilerine kizmak istiyorsaniz donun aynaya bakin kizmak istediginiz kisinin aynadan gorundugunu farkedeceksinizdir, sayet danismanlariniz efendim yok o siz degilsiniz demez ise..

  temennim - yesilturk

  çılgın projeler karşısında çılgınca direnen güzel kuşları,güzel çiçekleri,yeşilliği,ağaç dikmenin ağacı yaşatmanın insan onuruna yaptığı katkıyı bilen insanları sevgiyle saygıyla selamlıyorum.ama kamu mallarını yağmalayan,can mal dokunulmazlığını hiçe sayan,yaptıkları hak tecavüzü karşısında devrim yaptığını zannedenlere de yaptıkları zulme artık bir son vermelerini temenni ediyorum.