Polis yardıma geldi: İki ölü

Beykoz'da, buzlanma nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında, biri bebek iki kişi öldü.

İSTANBUL - Beykoz'da, buzlanma nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında, biri bebek iki kişi öldü. Zincirleme trafik kazasına buzlanmış yolda aşırı hız yapan polis otosu neden oldu.
Kavacık Molla Gürani Viyadüğü'nde önceki gece buzlanma nedeni ile kayan bir otomobil, Mustafa Yıldırım'ın kullandığı otomobile çarptı. Yaralananın olmadığı kazaya karışan taraflar, trafik polisi çağırdı.
Olay yerine gelen 34 A 5931 plakalı ekip otosu hızla girdiği viyadükte duramayarak araçlarının yanında bekleyen Yıldırım ailesinin üzerine savruldu. Polis otosu önce iki yaşındaki kardeşi Hatice'yi kucağında tutan 17 yaşındaki Nesrin Yıldırım'a, daha sonra 40 yaşındaki anne Halise ve baba 43 yaşındaki Mustafa Yıldırım'a çarpttı.
Mustafa ve Halise Yıldırım çifti ile dokuz yaşındaki kızları Sedanur Yıldırım kazayı hafif yaralarla atlattı. Ancak ağır yaralı olarak Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılan Nesrin Yıldırım, burada yapılan batan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Bebeğin cesedi 1 kilometre ötedeydi
Hatice bebeğin cansız bedeni ise kaza yerine 1 kilometre uzaklıkta, otoyolun üzerinde bulundu. Bebeğin ceseti Beykoz Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.
Kazanın ardından sonucu viyadük üzerinde büyük bir kargaşa ve panik yaşandı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri viyadüğe geldi. TEM otoyolunda trafik uzun süre durdu. Kaza ile ilgili olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı.