Polise 'hayır' diyen acil servis doktoru karakola götürüldü

Polise 'hayır' diyen acil servis doktoru karakola götürüldü
Polise 'hayır' diyen acil servis doktoru karakola götürüldü
Diyarbakır'ın Ergani İlçesi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli Dr. Asiye Gülsüm Yılmaz'ın, bir polisin usulsüz sağlık raporu talebini reddettiği için gece yarısı görev yerinden alınarak, polis merkezine götürüldüğü açıklandı.

ERGANİ - Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Ergani temsilciliği, Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli doktor Asiye Gülsüm Yılmaz'ın polis tarafından gece yarısı nöbet yerinden alınarak, polis merkezine götürülüp ifadesinin alındığı iddiasıyla basın açıklaması yaptı. SES Diyarbakır Şubesi ve Diyarbakır Tabip Odası'nın da destek verdiği basın açıklamasını doktor Hamza Aktaş okudu. Ergani Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamaya çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Aktaş, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz gün acil serviste nöbetçi doktor arkadaşımız Asiye Gülsüm Yılmaz, bir polis memurunun usulsüz hastalık raporu talebini reddetmiştir. Bu polis memuru bir süre sonra adli bir vaka için yeniden hastaneye gelmiştir. Doktor hanımın sorduğu sorulara ters ve üslupsuz cevaplar vermiştir. Getirdiği eli kelepçeli şahsın kelepçesini çıkardıktan sonra, muayenesi için doktor hanımın güvenlik talebini duymazlıktan gelmiştir. Üstüne üstlük doktor hanım hakkında muayene yapmadığını iddia ederek, şikayetçi olmuştur. Gece yarısı karakol tarafından hastane aranarak doktor hakkında şikayet olduğu ve doktorun karakola gelerek ifade vermesi gerektiği söylenmiştir. Daha sonra bayan doktor ekip otosuna konulup, karakola götürülerek ifadesi alınmıştır. Ergani ve çevre ilçelere hizmet veren bir doktor, gecenin bir yarısı hastaneden ifadesi alınmak üzere karakola götürülmüştür. Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü'nü bu konuda gerekli duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz. Önceki gece acil servis nöbetçi doktoru Kardiyolog Mehmet Han Mercen, bir hasta yakınının hakaretlerine ve tehdidine maruz kalmıştır. Sağlıkta dönüşümün, geri dönüşümsüz hale getirdiği şiddet olayları için tüm uyarılarımıza rağmen bakanlık ve iktidar tarafından hiçbir önlem alınmamaktadır." (Esat TAŞTEKİN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115270011527008

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vaY BEEEE - hilmiderin_34

  ya kardeşim doğruluğundan emin olşmadığınız bi haberi böyle yayınlıyorsunuz polise taş atında nasıl olursa olsun sol faşistlik yapmanıza gerek yok bir gidin o kadının karakol ifadesini ele geçirin bakalım neden karakola çağrılmış ayrıca şu destek verip basın açıklaması yapan gruba bakarmısın yasadışı sol bir grubun uzantısı bu gazetede bir ismail saymaz yokmuş daha niceleri varmış demekki :))))))

  Demek ki, - msu

  Demek ki, hala bu bölgede bir polis memuru bir savcı kadar bir vali kadar forsu ve yetkisi var. Ankara'da da Başbakanımız demokrasi ahkamını kesiyor. Sıkkıysa "onun" polisine dokunun..!

  Asiri yetki - Muaddib

  Poliste gidip raporunu alabilir ama bazi okurlarin dikkaet etmedigi iki nokta var. Birincisi usulsuz diye yazilmis haberde. Ikincisi de her rapor vermeyeni yaka paca polis merkezine goturmek mafyaliktan baska birsey degil. Zaten gunumuzde asiri yetki verilen her kurum cizgisini asti. Buna AKP ve recep de dahil.

  vah vah vah... - guvent

  çok vahim bir durum!!!ülkede yasaları uygulayıp insanların huzurunu sağlayan kurum,artık insanlara huzursuzluk verir oldu!!!demokrasilerde böyle bir şey olmamalı.

  Doktorlar Kendilerini Üstün Beyaz Irk kabül ediyorlar.Sorun bu! - yakamoz42

  Doktorlar Kendilerini Üstün Beyaz Irk Kabül ediyorlar.Sorun bu!Çok kibirliler.Mühendisler onlardan daha çok kafa patlatıyorlar onlar kadar kazanamıyorlar.Derhal ithal doktor yasasının çıkarılması gerek...

  Bu daha iyi günlerimiz - Mehmet Devrim

  Militarist Cumhuriyet,yerini Polis Cumhuriyeti Diktatoryasına bıraktı bunlardan ne beklenirki.Bu daha iyi günlarimiz

  ... - k-a-o-s

  size "Das Eksperiment" filmini öneriyorum,beline cop,eline silah ve bikaç yetki verilen insanın nasıl başkalaştığını gösteren güzel bir film..ne demektir acilde çalışan bir hekimi görevinden alıkoyup karakola götürmek...sağlık bakanlığı,iç işleri bakanlığı,adli makamlar mutlaka bişeyler yapmalıdır....