Polise roketatarlı saldırı

Polise roketatarlı saldırı
Polise roketatarlı saldırı
Cizre İlçesi'nde bugün saat 15.00 sıralarında Dörtyol Mevki'inde yolu kesen silahlı PKK'lılar, yoldan geçen araçları durdurarak barikat olarak kullandı.

Teröristler karayolunun ulaşıma açılması amacıyla olay yerine gelen güvenlik güçlerine de roketatarla ateş açtı. Atılan roketatar mermisi güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı aracına isabet etmedi. Ancak Dörtyol Mevki'inde bulunan cep telefonu bayisine isabet eden roketatar mermisi, büyük bir gürültüyle patladı. Can kaybının olmadığı patlamada, işyerinde büyük hasar meydana geldi. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma aralıklarla devam etti.

AMBULANSA 2 KURŞUN İSABET ETTİ

Konak Mahallesi'nde doğum sancıları çeken bir kadını almaya giden ambulans da çatışmalar sırasında PKK'lıların kurşunlarına hedef oldu. Bir kurşun ambulansın arka camına, diğer kurşun da ambulansın yan tarafına isabet etti. Saldırıda yaralanan olmadı.

Aynı mahallede evine giden 14 yaşındaki A.C., nerden geldiği bilinmeyen bir kurşunun ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Yakınları tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan A.C., burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Gaziantep'e götürüldü.