Polise sarılan gence, polis müdürü biber gazı sıktı

Polise sarılan gence, polis müdürü biber gazı sıktı
Polise sarılan gence, polis müdürü biber gazı sıktı
Siirt'te 8 askerin şehit olduğu bombalı saldırının ardından Ankara'da toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla HDP Keçiören ilçe binasına yürümek istedi. Polis tarafından durdurulan eylemcilerden biri çevik kuvvet polisinin boynuna sarılarak gözyaşı döktü. Bu sırada bir emniyet müdürü genci yüzüne biber gazı sıkarak uzaklaştırdı.

RADİKAL- Siirt'te PKK 'lı teröristlerce yapılan ve 8 askerin şehit olduğu bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen yaklaşık 10 kişi, HDP Keçiören İlçe Başkanlığı'na yürümek istedi. Polis yürüyüşe izin vermeyerek grubun önünü kesti.

Boynunda Türk bayrağı bulunan bir genç , grubun önünde barikat kuran çevik kuvvet polisine sarılarak ağladı. Bu sırada bir emniyet müdürü ise polise sarılan genci yakasından tutarak geriye doğru çekti. Eylemciye, "Dokunma" diye bağıran emniyet müdürü, daha sonra gencin yüzüne biber gazı sıktı. Emniyet müdürü biber gazını sıktıktan sonra çevresine bağırarak "Alın şunu götürün buradan" talimatı verdi.Grup, daha sonra HDP Keçiören İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu sokağın girişinden uzaklaştı.

(DHA)