Polise silahlı saldırı

Küçükçekmece'de devriye gezen polis otosuna ateş açıldı. Bir polis ölürken, biri ağır iki polis de yaralandı.

Küçükçekmece'de sivil plakalı otomobille devriye gezen polis ekibine düzenlenen silahlı saldırıda bir polis memuru öldü, biri ağır olmak üzere iki polis memuru da yaralandı.
Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği'ne bağlı 77.566 kod numaralı sivil polis ekibine saat 08.30 sıralarında, Fevzi Çakmak Mahallesi Tepeüstü Sokak üzerindeki İSKİ binasının yakınlarında kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Olay yerinde bulunan ve polis ekibinin saldırıya uğradığını gören bir vatandaş, ekibin telsizini kullanarak, "Acil durum, acil durum, polisleri vurdular" diyerek anons etti. Polis Haberleşme Merkezi'nin uğraşları sonucu heyecan içindeki vatandaş, olayın Sefaköy İSKİ yakınlarında olduğunu bildirebildi. Bunun üzerine, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerinde yaralı olarak bulunan üç polis memurundan hastaneye kaldırılan 33 yaşındaki Mustafa Koşal, Küçükçekmece Özel Dr. Sadık Ahmet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen
kurtarılamadı.
İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ile Özel Dr. Sadık Ahmet Hastanesi'nde tedavi altına alınan diğer iki polis memurundan birinin durumunun da ciddiyetini koruduğu bildirildi.
Olaydan sonra Küçükçekmece civarında saldırgan ya da saldırganların yakalanması amacıyla operasyon başlatan güvenlik güçleri, görgü tanıklarının beyanı doğrultusunda, 30 yaşlarında, 1 metre 75 santimetre boylarında, kahverengi çizgili ceketli, tabancalı bir kişiyi yakalamaya çalışıyor.