Polise söven şefin cezası tecil edildi

Karakol kontrolünde, görevli polislere hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Gebze Emniyet Müdürü Ali Şahinli'nin aldığı bir yıl hapis cezası paraya çevrildikten sonra tecil edildi.

ADAPAZARI - Karakol kontrolünde, görevli polislere hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Gebze Emniyet Müdürü Ali Şahinli'nin aldığı bir yıl hapis cezası paraya çevrildikten sonra tecil edildi.
Sakarya 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın karar duruşmasına, Şahinli ile şikâyetçi polislerden Recep Mesci'nin avukatı katıldı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü olduğu dönemde polislere küfür ettiği öne sürülen Şahinli, duruşmada 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bu cezayı daha sonra bir aya indiren hâkim, bunu da para cezasına çevirdikten sonra tecil etti.
Polis Mesci'nin avukatı Handan Olcay, "Gerekli itirazı yapacağız. Davanın ortadan kaldırılmasına neden olarak, polislerin karakolda sohbet etmeleri gösteriliyor. Polisler olay sırasında aile içi şiddet nedeniyle karakola gelen mağdur ve zanlıların ifadesini alıyordu" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7659687659680

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.