Polise yalvardı: Dayak yemek istiyorum, beni dövün

Polise yalvardı: Dayak yemek istiyorum, beni dövün
Polise yalvardı: Dayak yemek istiyorum, beni dövün
Marmaris'te 31 yaşındaki F.K., polis nöbet kulübesinin camını ve polis otosunu yumruklayarak, "Ben dayak yemek istiyorum, beni dövün" diye bağırdı.

RADİKAL - Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde bir polis merkezine gelen 31 yaşındaki F.K., nöbet kulübesinin camını ve polis otosunu yumruklayarak, "Ben dayak yemek istiyorum, beni dövün" diye bağırmaya başladı. Garip isteğini defalarca yineleyen adamın davranışı karşısında şaşkınlık yaşayan polis, bir süre önce işten çıkartılan F.K.'nın üç gündür sokakta yaşadığını öğrendi. Polisin çay ısmarladığı ve bir süre sohbet ettiği F.K. ikna olunca polis merkezinden sessizce ayrıldı.

Geçen salı günü saat 21.30 sıralarında, Kordon Caddesi'ndeki Çarşı Polis Merkezi'ne gelen F.K., nöbet kulübesinin pencere camını ve park halindeki ekip otosunu yumruklayıp, "Ben dayak yemek istiyorum. Beni dövün, yoksa rahat edemem" diye bağırmaya başladı. Şaşkınlık yaşayan polis, davranışlarına anlam veremediği F.K.'yı sakinleştirmeye çalıştı. Yapılan kimlik kontrolünde 'canavarca hislerle acı çektirerek adam öldürmek' ve ' kamu görevlisini döverek öldürmeye teşebbüs etmek' suçlarından sabıkası olduğu belirlenen F.K.'nın üstü arandı, ancak herhangi bir suç aletine rastlanmadı. İnatla dayak yemek istediğini söyleyen F.K., bir ara kendisini görüntülemeye çalışan basın mensubuna çıkıştı. Görüntülenmek istemediğini söyleyen F.K. sonra bu kararından vazgeçerek kameraya, "Polisin beni dövmesini istiyorum, çekin" dedi. Olayı gören bazı vatandaşların deli olduğuna yönelik kurduğu cümlelere sinirlenen F.K., polisler tarafından kalabalığın olmadığı polis merkezi önündeki otoparka götürüldü. Vatandaşlar ise karakol önünden uzaklaştırıldı.

'POLİS ADAM DÖVMEZ'

İkna etmek için nöbetçi amir F.K.'nın yanına geldi. Bir ay önce geldiği Marmaris'te 4 yıldızlı bir otelde garson olarak çalıştığını ancak üç gün önce çıkarıldığını söyleyen F.K., mesleğinin demir doğrama ustalığı olduğunu ve üç gündür sokakta yaşadığını söyledi. Sohbet sırasında ısrarla talebini yineleyen F.K.'ya, nöbetçi amir; "Polis adam dövmez" karşılığını verdi. Memleketi Adana 'ya dönmek istemediğini ve çalışmak istediğini söyleyen F.K.'ya çay ısmarlayan polis, bir süre sohbet ederek ikna etti. Çayını içen F.K., sonrasında sessizce polis merkezinde uzaklaştı. (Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS/DHA)


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Kamu

  ,

  Sohbet

  ,

  Yemek

  ,

  Marmaris

  ,

  Çay

  ,

  suç

  ,

  nöbetçi

  ,

  muğla

  http://www.radikal.com.tr/135127513512754

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tuhafliklar ulkesi - Ayse Sule

  Adamin "canavarca hislerle adam oldurmek" ve "kamu gorevlisini oldurmeye tesebbus" suclarindan sabikasi varmis. Hani yasli biri olsa, cezasini cekmis cikmis diyecegim, ama sadece 31 yasinda ve disarida! Gercek meslegi demir dograma ustaligi ve asil memleketi Adana. Ama o, Marmariste 4 yildizli bir otelde garson olarak calismayi/yasamayi tercih ediyor. Ustelik o isi kaybeder kaybetmez sokakta kalacak kadar guvencesiz oldugunu bildigi halde. Dogup buyudugu yerde bildigi isi yaparak yasamak bir insana neden bu kadar itici gelir ki?

  polis adam dövmezmiş - agnostik

  taksimde beni dövenler uzaylıydı galiba

  Kasmaya ne gerek vardı - user811647

  Ah be güzel kardeşim, ne gerek var bu kadar yalvarmana... Yumruğunu kaldırıp "Hırsız, Katil, AKP!" diye bağırsan dayağın kralını yerdin. Boşuna uğraşmışsın.

  .. - tlgthrm

  "Polis adam dövmez" mi? Peki Ali İsmail?