Polise yol vermezsin ha!

Polise yol vermezsin ha!
Polise yol vermezsin ha!

Seyyar arabalarıyla ilerleyen hamalların polise yol vermemesi nedeniyle çıkan olay kısa sürede büyüdü. Takviye gelen polis ekipleri, hamallar ve onlara destek veren beş kişiyi gözaltına aldı. FOTOĞRAF: MÜCAHİT YOLCU / DHA

ŞANLIURFA- Polisler Şanlıurfa’da yol vermedikleri için tartıştıkları hamallara biber gazı ve cop ile müdahale etti. Beş kişi gözaltına alındı.
Önceki gün saat 16.00 sıralarında elektronik eşya satıcılarının bulunduğu pasajlar bölgesinde üç hamal el arabası iterek ilerliyordu. Bu sırada yoldan geçmek isteyen polis ekip otosu korna çaldı. Seyyar arabanın yüklü olmasıyla zar zor ilerleyen hamal kardeşler Osman, Muhammet ve Ahmet Kıtmir ile polisler tartıştı. Kimliklerini göstermelerini isteyen polise kimlik göstermeyen kardeşler gözaltına alınmak istendi. Bu sırada çevredeki esnaf polislere tepki gösterdi. Takviye polis ekipleri olay yerine geldi. Esnaflardan Mahmut Yıldızoğlu polis tarafından cop ve tekmelerle  dövülerek gözaltına alındı.  Polis bu müdahaleye tepki gösteren vatandaşları da biber gazı sıkarak dağıttı. (dha)