Polisin Anıtkabir ziyareti

Türk Polis Teşkilatı'nın 160'ıncı kuruluş yıldönümü olan 10 Nisan öncesi etkinlikler düzenlendi. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve beraberindeki Emniyet mensupları Anıtkabir'i ziyaret etti.

ANKARA/İSTANBUL - Türk Polis Teşkilatı'nın 160'ıncı kuruluş yıldönümü olan 10 Nisan öncesi etkinlikler düzenlendi. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve beraberindeki Emniyet mensupları Anıtkabir'i ziyaret etti. Aksu, Anıtkabir özel defterine, "Ülkemizin güveninin teminatı Türk polisi, muasır medeniyet seviyesine çıkma hedefine emin adımlarla yürümektedir" diye yazdı.
İstanbul'da Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın makam koltuğuna oturttuğu ilköğretim öğrencisi Hasan Aydın'ın ilk icraatı okul çevrelerinde kapkaç ve trafik kazalarına ilişkin önlemlerin artırılmasını istemek oldu.
Uyum çabasına övgü
Liderler de 10 Nisan öncesi mesajlar yayımladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında "Günümüzün değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek ölçüde uyum sürecini geliştiren Emniyet teşkilatımızın, takip ettiği konularda aldığı neticelerin başarı oranını yükseltme çabası takdirle karşılanmalıdır" dedi.
TBMM Başkanı Bülent Arınç da "Türk Polis Teşkilatı mensupları, devletin sağladığı eğitim imkânı ve çağdaş donanımlarla kendini sürekli yenileme çabası içerisinde olmuş, halkımızın sevgisini kazanmıştır" dedi. (aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7432817432810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.