@ismailsaymaz

Polisin görevi bulduğu yerde dövüp bırakmak mı?

Polisin görevi bulduğu yerde dövüp bırakmak mı?
Polisin görevi bulduğu yerde dövüp bırakmak mı?
Antalya'da Gezi Parkı eylemlerine katılan ve çevik kuvvet müdahalesi sonrası bir otoparka saklanan gençler polis tarafından dövüldükten sonra gözaltına alınmadan serbest bırakıldılar
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Antalya'da, 2 Haziran'da Cumhuriyet Meydanı'nda Belediye Otoparkı'na sığınan ve saklanan gençleri polis öldüresiye dövdü. Dayağın görüntüleri ÇHD'li avukatlar tarafından belediyeye yapılan resmi başvuruyla elde edildi 


‘GÖZALTINA ALDIKLARINI DÖVDÜLER, SERBEST BIRAKTILAR’

ÇHD Genel Başkanı Münip Ermiş, "Bu açıkça suçtur. Antalya'da yaşananlar açık hukuksuzluktur. Gözaltına aldıklarını dövdüler, serbest bıraktılar. Tutanak tutmadan bıraktılar. Bunların yakalama işlemi yapılmadan dövülerek bırakıldı" dedi. ÇHD'li Ermiş, yarın basın açıklaması yapıp suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti. 


EMNİYET SORUŞTURMA BAŞLATTI
Bu arada Antalya Emniyet Müdürlüğü, gençlerin otoparkta polis tarafından copla dövülüp, yerde sürüklenmesi olayıyla ilgili soruşturma başlattığını açıkladı. Doğan Haber Ajansı’ndan Tolga Yıldırım’ın haberine göre, polislerin kimliğinin belirlenmesi için görüntülerin incelendiğini belirten Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, olayın saat 04.42'de meydana geldiğini, gençlerin Antalya Valiliği'nin demir kapısını kıran grupta yer aldığını, polisin müdahalesinin ardından da otoparka kaçtıklarını belirtti.


  http://www.radikal.com.tr/1138848113884833

  YORUMLAR
  (33 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ironik - Nurçe

  En ironik olan şey de polis otoları üzerindeki 'Halk için emniyet, Dalete hizmet' yazısı. Gördükçe gülüyorum. Çok yazık.

  - momentum

  Polisi lağvedelim, bazı arkadaşların dediği gibi. Yerine daha bilinçli, aydın kadroları getirelim. Mesela, şu, iki hafta önce karısına şiddet kullanan katılımcıyı ağız burun Çarşamba pazarına çevirerek döven Gezi parkı gençliğinden olabilir. O haberde dayağı atan gençler haber yorumcuları tarafından alkışlanırken iki yüzler civarında olumlu oylarla desteklemişti. Tek tük eleştirenlere de bir yorumcu "yüzsüzler" demişti: "...karısını döven adama hayatı boyunca unutamayacağı bir ders verenlere laf etmek ha?" Böylece bizim de, dayağını içine sindirebileceğimiz bir polisimiz olur. Nasıl, iyi fikir değil mi? Dayağı hayatımızdan kolayca çıkaramayacağımıza göre, hiç olmazsa bize göre "hak edeni" döven bir polisimiz olsun.

  Eeeeeey Başbakan dinle! - Ali Fakı

  Eeeeeey Başbakan, bugün Polis Akademisi'nde mezuniyet töreninde yaptığın konuşmada övgüler yağdırdığın, göklere çıkardığın "kahraman" polisler bunlar mı? Antalya'da bu üç öğrenciyi joplayıp tekmeleyip yerlerde sürükleyen, geçenlerde de İzmir'de Kordon'da, 75 milyon vatandaşın gözleri önünde, yürüyen kızları saçlarından çekip joplayan, kanunu ellerine alan polisler senin İçişleri Bakanlığına bağlı polisler değil mi? Bu durumda da, normal demokratik bir ülkede Başbakanın ve İçişleri Bakanının halkından özür dileyip istifa etmesi gerekmiyor mu? Bu ülkeyi yönetenlerde hiç insanlık ve utanma kalmadı mı? Böyle bir ülkeye DİKTATÖRLÜK denmez mi? Memleketi bir ucundan öbür ucuna zulumhaneye, işkencehaneye, hapishaneye çevirdin denmez mi?

  Şiddet - çumralılar

  Samsun mitinginde Polislerin kahramanlık destanı yazdığını söyleyen başbakana karşı suç duyurusu yapılması gerektiğine inanıyorum. Halk dilinde "Hoca ossurursa cemaat sıçarmış" derler veya "Vur dedikse öldür demedik" derler.Bu akıl Osmanlının Anadoludaki zülümlerini akla getiriyor."Sallandıracaksın üç'ünü, beşi'ni bak karşı çıkan olurmu?" aklıdır. Erdoğan "polisimiz destan yazdı" diyor...İnşaallah barış kazanır toplum olarak tartışmayı konuşmayı içimize sindiririz.Yok illada "benim dediğim olacak" diye tutturuldu mu işte o zaman hakiki tarihi destanları, halk ve halk çocukları kendisi yazar.Aslında "Taksim Gezi Parkı"başlı başına bir destandır. 4 ölü 15 i ağır 7 bini aşkın insanımız yaralıdır.İkinci dünya savaşından bu yana Avrupada böyle toplumsal olaylarda ölen yaralanan insan yoktur."Avrupada da var" diye kendilerine bir haklılık kazandırmak istiyorlar.Avrupada varsa sende olmasın sen medeni ol! ki buda çok büyük bir yalan. 20 yıldır Avrupada demokratik yürüyüşlere katılırım bir gün itiş kakış olmadı..Ama böyle silah sıkma gaz kapsülünü gözüne sıkma yeri göğü gazlama asla olmadı.Mutlaka yasal başvurular yapılmalı yasadışı bir biçimde açık alanlarda otoparklarda işkence yapıldığı daha nasıl delil olacak? Yargıçlar en ağır cezayı bu olaya "keyfi kinli, işkence" olarak vermeliler yoksa millet bir daha ki sefere ellerine başka şeyler alırlar yani zorbalıkla kanundışına halk itilmemeli.

  POLİS ADALETİ SAĞLAYACAKSA HUKUK SİSTEMİNİ KALDIRIN - 369986

  Türkiye'de adaleti hoşuna gitmeyeni döverek, işkence ve küfür ederek, gözünü çıkarıp, kafasını yararak, kafasına kafasına sıkarak polis sağladığı için Adalet Bakanı boşuna maaş alıp da yük olmasın devlete. Hukuk Sistemini de kaldırın. Neden uğraşıyoruz bu kadar arkadaş. Bu devletin polisi halkına eziyet etmeyi kendine hak olarak görüyor. Almış emri uyguluyor. Rezillik sınırını aştık. Geldiğimiz noktada polis halkı linç ediyor! Ne deniyor Valiliğe saldıranlarmış. Polisin görevi suçlu ya da suçsuz halkı linç etmek mi? Yoksa tutup adalete teslim etmek mi?Polis mi karar veriyor bu ülkede kim suçlu kim değil!

  Sonucu belli olan soruşturmaya soruşturma denilmez. - isik38

  Eylemciler yaka paça gözaltına alınıp anayasal düzeni yıkmak için örgüt kurma ve örgüte üye olma suçlarından derhal tutuklandılar. İş polisin uygulamalarına gelince "soruşturuyoruz" deniyor. Elinde kanıt olmadan adam tutuklamak kolay. Videoların kaydettiği görüğntülerin ise ispatı gerekiyormuşçasına "araştırılıyor" denilerek geçiştiriliyor. Ethem yoldaşı katleden polis hala açıklanmadı ve korunuyor. Bunun adı faşizmdir. Bunun adı devlet terörüdür. Açığa alınan memurlar 6 aya kalmaz göreve iade edilir. kask numarasını koli bantıyla kapatan polisin şimdiden iktidar tarafından sırtı sıvazlandığına ve geçmişte polis için açılan soruşturmalarda açılan ceza davalarının il il dolaştırılıp hukuk eliyle adaletin engellenmesi gerçeklerini gözönüne alırsak bu soruşturmanın sonucu açığa alınan polis olursa bile hepsi TERFİ ettirilerek görevlerinin başına getirileceklerdir.

  polis =? - 9950018

  inanın karmaşık cümlelere gerek yok polis = hukuksuzluk, acımasızlık, rezillik..