Polisin 'Mehtap' yanıtı: Fazla Arka Sokaklar izliyorsunuz

Polisin 'Mehtap' yanıtı: Fazla Arka Sokaklar izliyorsunuz
Polisin 'Mehtap' yanıtı: Fazla Arka Sokaklar izliyorsunuz

Mehtap

Boşanma davası açtığı eşi tarafından öldürülen Mehtap, son anlarında ailesinden yardım istedi. Polise koşan aile karakol karakol dolaştırıldı.

İSTANBUL - EDİRNE- Kocaeli’nin Gebze ilçesinde boşanma davası açtığı eşi tarafından silahla öldürülen Mehtap Civelek’in ailesi, genç kadının kaçırılmasının ardından iddialarına göre kaplumbağa hızında bir sistemle karşılaştı.
25 yaşındaki Mehtap Civelek, altı aydır ölüm tehditleri gönderdiği ileri sürülen ve polise defalarca şikâyet edilen eşi Volkan Civelek tarafından başından iki kurşunla vurulmuştu. Katil koca, öldü sandığı eşini özel bir hastanenin önüne bırakıp kaçtıktan sonra yakalanırken, olay günü de eşinin İstanbul’daki ailesine “Cesedini gelin alın” diyerek telefon açtığı anlaşıldı. Mehtap’ın ablası Meryem Bülbül, kız kardeşini boşanmak üzere olduğu kocasının kaçırdığını haber alınca gittikleri karakolda, kendilerine “Siz fazla Arka Sokaklar dizisini izliyorsunuz” denilerek ilgilenilmediğini ileri sürdü.

Meryem Bülbül şöyle devam etti:
“Kardeþim severek, kaçarak evlendi. En son kardeþim 14-15 Temmuz’da bize geldi. Eþinin kendisine sürekli dayak atýp iþkence yaptýðýný söyledi. Bunun üzerine hukuksal süreç baþlattýk. Mahkeme kararýyla koruma verildi. Bu sürede hep tehdit etti. En son 17 Ocak Perþembe akþamý saat 19.30 sýralarýnda annemi aradý. Mehtap’ýn yanýnda olduðunu söyledi. Kardeþim Mehtap telefonda aðlayarak anneme ’Beni götürüyor, ne olur kurtarýn beni’ dedi. Biz de bunun üzerine karakola giderek durumu anlattýk. Sahrayı Cedit Karakolu’nda bizimle ilgilenmediler ve boşu boşuna iki saatimizi çaldılar. Oradan oraya, oradan oraya yolladılar. Biz bu sırada durumu anlattık. Can güvenliğinin olmadığını, boşanmak üzere olduklarını ve koruma verildiğini anlattık. Fayda etmedi. ‘Olay yeri Ümraniye, Ümraniye’ye gideceksiniz’ dediler. Ümraniye’ye giderek burada polis merkezinde durumu anlattık. Orada da kimse ilgilenmedi. Bizi başka polis merkezine yönlendirdiler. Yine orada da her şeyi başından itibaren anlattık, kardeşimizin can güvenliğinin olmadığını söyledik. Adamın psikolojik rahatsızlığı olduğunu söyledik. ‘Elinizden geleni yapın öldürmeden kardeşimi bulun’ dedik. Bunlar bir şey yapmadılar, sadece ‘ilgileneceğiz’ dediler. ‘Siz fazla Arka Sokakları izliyorsunuz’ dediler. Hiçbir şekilde ilgilenmediler.”
Meryem Bülbül, 19 Ocak akşamı Volkan Civelek’in kendilerini arayarak “Ben Dilovası ormanlık bir bölgedeyim. Kardeşini öldürdüm. Gel cenazesini al” dediğini anlattı.

Organları bağışlandı 
Bu arada ailesi genç kadının organlarını bağışladı. Civelek’in bir böbreği, nakil için Edirne’ye, diğer böbrek ve akciğer İstanbul’a, karaciğeri ise Malatya’ya götürüldü.(DHA)

Organ nakli kuyruğu

25 yaşındaki Mehtap Civelek eş kurbanı olurken, organları umut dağıttı. Genç kadının bir böbreğinin gönderildiği Edirne’de 10 böbrek hastası Trakya Üniversitesi’ne çağırıldı. Uyum tetkikleri yapılan hastalar arasındaki Fatma Öner de heyecanla sonucu bekledi.