Polisin namus baskını: Beş ölü

Adana'da görevli polis memuru Murat Yalçın, kardeşini terk eden Saniye Yüksel'in
İslahiye'deki evine gelerek...

GAZİANTEP - Adana'da görevli polis memuru Murat Yalçın, kardeşini terk eden Saniye Yüksel'in İslahiye'deki evine gelerek, silahıyla aileden beş kişiyi öldürdü.
İstanbul Ümraniye'de Asayiş Şube'de görevli polis memuru Hüseyin Yalçın'la nikâhsız yaşayan Saniye Yüksel, bu ilişkiden dünyaya gelen üç yaşındaki çocuğu Barış'ı da alarak İstanbul'daki evini terk etti ve Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki baba evine döndü. Terk edilmeyi bir türlü hazmedemeyen polis Hüseyin Yalçın, önceki gün İshaliye'ye giderek, Hürriyet Caddesi'ndeki baba evine yerleşen Saniye Yüsel ile konuştu ve onu dönmeye ikna etmeye çalıştı.
Ancak Saniye Yüksel, Yalçın'a onunla dönmeyeceğini söyledi.
Amacına ulaşamayınca İslahiye'den ayrılan polis Hüseyin Yalçın, Adana'da trafik polisi olarak görev yapan kardeşi Murat Yalçın'ın yanına gitti. Bu kez Murat Yalçın'ın isteği üzerine iki polis kardeş, dün sabah Saniye Yüksel'in kaldığı eve geldi.
Saniye Yüksel, yine İstanbul'a dönme istemini geri çevirince Murat Yalçın, tabancasını çekerek evdekilere kurşun yağdırdı. Kurşunlara hedef olan 6 aylık hamile olduğu belirtilen Saniye Yüksel ile oğlu Barış, babası Musa, annesi Kezban ve kardeşi İbrahim öldü, Zeynep Yüksel de yaralandı.
'Bir anlık şuursuzluğun sonucu'
Aralarında yengesi ve üç yaşındaki yeğeninin de bulunduğu beş kişiyi katleden polis memurları Murat Yalçın ile kardeşi Hüseyin Yalçın, karakola gidip teslim oldu.
Olay üzerine İslahiye'ye giden Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Kalkan, polis kardeşler Hüseyin ve Murat Yalçın'ın sorgularının sürdüğünü belirterek, "Bu korkunç olay bir anlık şuursuzluk sonucu meydana gelmiş" dedi.