Polisin yazdığı destanın filmi çıktı!

Polisin yazdığı destanın filmi çıktı!
Polisin yazdığı destanın filmi çıktı!
Başbakan Erdoğan'ın 'Destan yazdılar' dediği polisten dayak yiyen Murat Dilberoğlu, güvenlik görüntülerini delil sunarak suç duyurusunda bulundu

İSTANBUL - İddiaya göre, 16 Haziran'da Gezi Parkı olayları sırasında polisin müdahalesinden kaçarak Osmanbey’de bir apartmana giren Dilberoğlu ve yanındaki 1'i kadın 3 kişi polis şiddetine maruz kaldı.  Dilberoğlu kafasından yaralanınca polisler onu apartmanın önünde bıraktı. Darp raporu alan Murat Dilberoğlu, bugün savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi sunan Dilberoğlu, güvenlik kameralarına yansıyan polislerin tespit edilmesini ve haklarında 'işkence, hakaret ve tehdit' suçundan işlem yapılmasını istedi.

 

NASIL DAYAK YEDİĞİNİ ANLATTI

 

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda suç duyurusunda bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yapan Dilberoğlu, "Metrobüs ile Mecidiköy'e geldim. Mecidiyeköy'den yürümeye başladım. Osmanbey Metro durağında halk vardı. Orada müdahale olunca biz ara sokaklara kaçtık. Ara sokakta bir binanın önünde duruyordum. Daha sonra çevik kuvvet bize doğru gelince, biz bir hanın içine girdik. 5. kata çıktık. Polis dış kapının camını kırıp içeri girdi. Bizi 5. kattan aşağı döve döve indirdiler. Önce asansöre koydular. Sığmayınca tekrar çıkarttılar. Benim telefonlarım düştü. İki yıl önce boyun fıtığı ameliyatı geçirmiştim. Ameliyat geçirdiğimi söyledim. Polis bunu duyduktan sonra özellikle kafama ve boynuma doğru vurmaya başladı. Ağza alınmayacak küfürler ve tehditler... Dışarı çıkarttılar bizi. İki tane genç arkadaş da vardı. Anayolu doğru koşmamızı istediler. Anayolda yaklaşık 100 polis vardı. İki arkadaş oraya doğru gitti ama ben kafamdan aldığım darbe yüzünden yere düştüm.Beni orada bıraktılar. Polis gözaltına almadı. Kafamdaki kanı da gördükten sonra, yere yığılınca beni bırakıp gittiler" dedi.

Başbakan: Polisimiz aç susuz mücadele etti


"BEYİN CERRAHI BİR HAFTALIK RAPOR VERDİ"
Daha sonra hastaneye gittiğini belirten Dilberoğlu, "Darp raporu aldım. Beyin cerrahı da bir haftalık rapor verdi. Sağ omzumda yaralar vardı. 20 günlük iş göremezlik raporum mevcut şu anda" diye konuştu.

Ethem Sarısülük kararına hukuk öğrencisinden tepki: Meşru müdafaayı bir daha anlatın!


'İKİ TELEFONUMU POLİSLER YAĞMALADI' SUÇLAMASI

Şikayetçi Dilberoğlu, polisleri 'yağma' ile de suçladı. Müdahale sırasında apartman içinde iki adet cep telefonun düştüğünü ve polislerin telefonunu almasına izin vermediğini belirten Dilberoğlu, dilekçesinde, "Müvekkilin dövüldüğü sırada düşen ve yine müvekkilin yerden alması, dövülerek engellenen telefonlar; polislerden biri tarafından bu suretle yağma edilmiştir" denildi.

 

Polisin 'Gezi eylemcisi sanarak' darp ettiği şoför şiddeti işaretlerle anlatabildi!


GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ


Delin olarak sunulan apartmanın güvenlik kamerası görüntülerinde polisler, üst katlarda yakaladıkları göstericileri coplarla vurarak, merdivenlerden aşağı indiriyor. Önce asansöre bindirilen göstericiler, daha sonra tekrar merdivene yönlendiriyor. Göstericiler merdivenden indirilirken polislerin cop ve tekme darbelerine maruz kalıyor. (dha)

 

 

 


  http://www.radikal.com.tr/113955911395599

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu bir kamu davasıdır .!! - user1077380

  savcıların bu görüntülerden sonra resen bu polisler hakkında dava açmaları hatta başbakan (polislerimiz görevlerini layıkı ile ve destan yazarak gezi olaylarına mudahale etmiştir diye konuşmuştu) hakkında da suçu ve suçluyu övmek kapsamında dava açılmalıdır.bu savcılar sadece Kürt siyasetçilerin ve açıklamalarını mı suçluyu övmek olarak algılıyorlar

  Türk polisinin rezilliklerini görüyoruz - efeg27

  Güçleri ancak 10-15 kişi olduklarında 1-2 garibanı ellerinde silahla ve copla saldırmaya yetiyor. Bugün gazeteler de 3 polisin intihar ettiği 4.sünün kurtarıldığı yazıyor, nedense zerre üzülmedim... evet polis de insan ve her ölüme üzülünmeli ama bizler neyiz, benim için zerre üzülmeyecek polise üzülmem saçma olur.

  Sosyalist sistemdemi yasiyoruz - kujo84

  Radikal neden sadece Polis siddeti yayinliyo diyen arklar.Diger yayinlarin hepsi devletin zaten.Onlar fazlasiyla polisi hakli cikarmaya calisiyor.Birakinda bari kalan az sayida tarafsiz yayindan gercekleri ogrenelim.Devlet basina el koydu yakinda sirketlerede el koymaya baslarsa post-modern sosyalist devrim oldu diye dusunmeye baslicam.

  Gereği yapılırsa destan olur. - m.esenceli

  Bu görüntülerin ve meydana çıkmış tüm görüntülerle ilgili yasal işlem yapılırsa görevini yasalara uygun yapan polislerin yazdığı destanı okuruz.

  kör.... - sidar418

  Ancak kör olan bunların yaptıklarını görmez ve polisim destan yazdı der."haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır" diyen zihniyet dilsizliği geçti direk zulmü yapan oldı. şeytandan da beterdir sanırım bu durumda.

  radikal - jumpercoco

  10bin insan polis şiddeti ile yaralanmıştır.Yaralı polis sayısı bunun %1'inden azdır.O zaman polis şiddetinin haber yapılması gerekir çünkü esas gerçek budur. Çoğunluk olayları gözardı edip istisnai detaylar üzeirne haber yapmak yandaş medyanın tavrıdır ve yalancılıktır.Yüzlerce yaralının olduğu bir ortamda bira kutusu halisilasyonu görüp ayakkabı takıntısı içinde boğulmak yalancılıktır, kasıt içerir. Radikali destekliyorum. İlgiyle takip ediyorum. Baskıya rağmen düzgün doğru haber yapan nadir basın kuruluşlarından biridir.Radikal yaptığı tüm haberlerde kaynak göstermekte ilgili video kayıtlarını da ekmektedir.

  Propaganda savaşı mı bu? - Taksin Takmasim

  Radikal niye bir tek polis şiddetini gösteriyor? Hani eylemcinin polise şiddeti? Hani polise ateş açan adamın görüntüsü? Hani dövülüp bir kenara bırakılan polisler? Hani eylemcinin eylemciye şiddeti? Sivil polis zannıyla kemikleri kırılanlar? İçip içip parkta ona buna saldıran Geziciler? "Burda satmayacaksın lan!" nidalarıyla kafası gözü kırılan seyyarlar? Bezmi Alem'de birbirine girenler, sonra hırsını alamayıp etrafı kırıp dökenler? Radikal'in maksadı gerçekleri ilan etmek olsaydı bunları da verirdi. Ama maksat siyasi hesaplarla karşı tarafı kötü, kendi tarafını iyi göstermek. Buna da kısaca propaganda diyoruz. Gazanız mübarek olsun.