Polisle konuşmanın bir adabı var Zekeriye Bey...

Polisle konuşmanın bir adabı var Zekeriye Bey...
Polisle konuşmanın bir adabı var Zekeriye Bey...
Adana'da iki polisle tartışan Zekeriye Bildik, konuşma üslubunu beğenmeyen üçüncü bir polis tarafından dövüldü.


ADANA’da 32 yaşındaki Zekeriye Bildik, havaalanında yolcu beklerken kendisine saldıran, yapılan araştırmada polis olduğu anlaşılan kişi ile onu engellemediğini öne sürdüğü 2 polisten şikayetçi oldu.
Organizasyon şirketi sahibi Zekeriye Bildik, 21 Temmuz gecesi bir yolcusunu karşılamak üzere Adana Havalimanı’na gitti. ‘Gelen Yolcu’ kapısının önünde yol kenarına aracını park eden Bildik, trafik polisinin otomobilinin plakasını aldığını görünce yanlarına gitti. İddiaya göre, trafik polisleriyle konuştuğu sırada yanlarına gelen kirli sakallı ve şortlu bir kişi, “Polislerle nasıl böyle konuşursun?” diyerek Bildik’in üzerine yürüdü. Polislere, “Ben sizinle görüşüyorum. Bu vatandaşı uzaklaştırır mısınız” diyen Bildik ile sonradan polis olduğu anlaşılan bu kişinin tartışmasını trafik polisleri engellemeye çalıştı. Ancak, öfkeli kişi saldırısını sürdürerek Bildik'i yumrukladı.

Kimliğini bilmediği kişiden şikayetçi olan Bildik, çağrılan karakol ekipleri ile birlikte rapor için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Rapor sonrası havaalanına getirilen Bildik, güvenlik kamerası görüntülerinde de kaydedilen saldırganın yakalanmasını istedi. Yapılan araştırma sonunda saldıran kişinin yıllık iznini kullanan İ.K. adındaki polis memuru olduğu anlaşıldı. Şüphelinin yakalanması üzerine karakolda ek ifadesi alınan Bildik, saldıran polisin yanı sıra, kendisini korumadıklarını öne sürdüğü 2 trafik polisinden de şikayetçi oldu.


‘POLİS OLABİLECEĞİ AKLIMIZA GELMEDİ’

Olayla ilgili soruşturma sürerken, olayın özellikle havalimanında meydana gelmesinin üzüntü verici olduğunu kaydeden Bildik şunları söyledi:
“Trafik polisleriyle konuşma üslubumda bir yanlışlık yoktu. Birden geldi, polislere konuşmama müdahil oldu, sonra bana saldırdı. Sakallı ve şortlu olduğu için onun da polis olabileceği aklımıza gelmedi. Trafik polisleri de, olay sonrası amirleri sorduğunda şahsı tanımadıklarını söylemişlerdi. Meğer o da polismiş. Saldıran polisten ve olayı engelleyemeyen polislerden davacıyım.”
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, olayla ilgili trafik polislerinin de ifadelerinin alındığını, güvenlik kamerası kayıtlarının da incelendiğini bildirdi. (dha)