Polisler de eğitimsizlikten şikâyetçi

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 20 polis meslek yüksekokulundan mezun olan 7 bin 262 polisle yaptığı ankete göre, polisler de yetersiz eğitimden şikâyetçi.

İSTANBUL - Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 20 polis meslek yüksekokulundan mezun olan 7 bin 262 polisle yaptığı ankete göre, polisler de yetersiz eğitimden şikâyetçi. Anket sonuçlarına göre, polis memurlarının yüzde 52'si eğitimin verildiği ortamı yetersiz buluyor. Bu yetersizliğin başında yatakhanelerin ve dersliklerin kalabalık, bakımsız ve rutubetli olması gösteriliyor.
Ankete katılan polislerin yüzde 46'sı öğretim elemanlarının alan ve bilgi becerilerinin yetersiz olduğu görüşünde. Ankete göre, eğitim yardımcı malzemeleri de yetersiz kullanılıyor. Bu şartlarda gerçek başarıdan söz etmenin imkânsız olduğunu belirten polislerin oranı ise yüzde 62.
Polislerin yüzde 65'i polis meslek yüksek okul-larındaki staj çalışmalarını yetersiz buluyor. Polislerin yüzde 39'unun, eğitim veren personel ve idarecileri yetersiz bulduğu ankette, polislerin, okullardaki katı disiplin nedeniyle motivasyonlarını kaybettiği de çarpıcı bir sonuç. "İyi ve yetenekli polis gibi yetiştirilmiyoruz.
Katı disiplin nedeniyle motivasyonumuzu kaybederek mesleğe başladık" diyen polisler, sosyal faaliyetlerin artırılmasını istiyor.


    http://www.radikal.com.tr/7562527562520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.