Polisler göstericilerin arasında kaldı

Polisler göstericilerin arasında kaldı
Polisler göstericilerin arasında kaldı
Şişli'de E-5 karayolunu Boğaziçi yönünde trafiğe kapatan grup, bu arada bir polis aracına da taşlarla saldırdı.Araçta bulunan 2 polis arabadan inmeden havaya ateş ederek, olay yerinden uzaklaştı.İSTANBUL - Şişli'deki Ergenekon Caddesi'nde toplanan protestocuların, Agos gazetesi önüne doğru yürüyüp, burada açıklama yapma isteğine izin vermeyen polis, eylem konusunda ısrar eden gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

Protestocular kendilerine müdahale eden güvenlik güçlerine, taş, sapan ve molotofkokteyli atarak, ara sokaklara kaçtılar.  Tekrar toplanan ve yürümek isteyen gruba polis, bir kez daha biber gazı ve tazyikli su sıkarak müdahale etti.

Ara sokaklara dağlan ve yeniden toplanarak yürümeye başlayan grup, Feriköy üzerinden Çağlayan'a çıktılar.
Yürüyüş sırasında göstericiler, yol üzerindeki bankaların camlarını taşlarla kırdı.

Göstericiler, ''fast-food yemek yenilen bir iş yerinin'' camlarını da taşlarla kırarken, içerdeki müşteriler kaçarak kendilerini kurtarmaya çalıştı.  Grup, daha sonra Okmeydanı yönünde yürüyerek dağıldı.

METROBÜSLERİN ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞTILAR

Bu arada, bir grup gösterici ise trafiğe çıkarak ellerinde taşlarla metrobüslerin önünü kesmeye çalıştı.


E-5'TE POLİS OTOSUNA SALDIRI
Şişli'de E-5 karayolunu Boğaziçi yönünde trafiğe kapatan grup, bu arada bir polis aracına da taşlarla saldırdı.  Araçta bulunan 2 polis arabadan inmeden havaya ateş ederek, olay yerinden uzaklaştı.  Protestocu grup, Topkapı yönünde de motorize polis ekibine taşlı saldırıda bulundu.