Polisler hakkında Peker soruşturması

Adalet Bakanlığı'nın çeteler ile yargı üyelerinin ilişkilerine dair iddiaları araştırması için iki adliye müfettişi görevlendirmesinin ardından, Emniyet de personelinin peşine düştü.

ANKARA - Adalet Bakanlığı'nın çeteler ile yargı üyelerinin ilişkilerine dair iddiaları araştırması için iki adliye müfettişi görevlendirmesinin ardından, Emniyet de personelinin peşine düştü. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, Sedat Peker ve adamları hakkında yürütülen 'Kelebek Operasyonu'da adı geçen polislerle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Er, dünkü basın toplantısında, 'Kelebek Operasyonu'na ilişkin bir soru üzerine, "Sedat Peker ve adamlarıyla ilgili operasyonlarda adı geçen Emniyet görevlileriyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Konu iki polis müfettişimizce tahkik ediliyor" dedi. Suçla mücadele eden birimlerin personellerinin bu tür oluşumlar içinde yer alması ile ilgili değerlendirilmesi sorulan Er, "Her kurum ve kuruluşta olduğu gibi zaman zaman Emniyet teşkilatı içinde de bireysel hata yapan görevliler olabilir. Bu görevlilerle ilgili her zaman hem adli hem idari işlem yapılıyor" yanıtı verdi.