@ismailsaymaz

Polisler sahte evrakla AKP'ye üye yapılmış!

Polisler sahte evrakla AKP'ye üye yapılmış!
Polisler sahte evrakla AKP'ye üye yapılmış!
Son üç yılda güneydoğuda beş şehirde görev yapan yaklaşık 2 bin 500'in sahte evraklarla AKP'ye üye yapıldıkları ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Son üç yılda güneydoğuda beş şehirde görev yapan yaklaşık 2 bin 500 polisin haberleri olmaksızın AKP ’ye üye yapıldıkları ortaya çıktı. Devlet Memurları Kanunu’na göre, siyasi parti üyeliğinin meslekten men gerekçesi sayılması, sahtecilik yoluyla AKP’ye üye kaydedilen polisleri alarma geçirdi. En az 20 polisin savcılığa başvuruda bulunduğu belirtiliyor.

Sosyal medyada bir araya gelen polislerin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu ile yaptıkları görüşme sonunda Şırnak, Van, Hakkari, Bitlis ve Tunceli’de 2010-2011 ve 2012 yıllarında görev yapan 2 bin 500 kadar polisin haberleri olmaksızın AKP’ye üye yapıldıkları ortaya çıktı. Sahte yollarla üyelikleri yapılan polisler, Devlet Memurları Kanunu’na göre siyasi parti üyeliğinini meslekten men sebebi sayılması nedeniyle Yargıtay Başsavcılığı’na iletilmek üzere savcılıklara dilekçe verip üyeliklerinin silinmesini istedi.

Bu arada, üye kaydı için nüfus cüzdan fotokopisi, iki resim ve imzalı dilekçenin gerekli olması nedeniyle polis memurları, bu bilgelerin amirleri tarafından verilmiş olabileceği kuşkusunu yaşıyor. Öte yandan sağlık ve milli eğitim personelinin de AKP’ye sahte yollarla üye yapıldığı ileri sürülüyor.


  http://www.radikal.com.tr/113563511356357

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ergenekon ve cemaat - ertanyaman

  demokrasi düşmanı ikiz kardeşler... şimdi biri bana çıkıp diyebilir mi ki Ergenekon tasfiye edildi memlekete huzur ve güven ortamı geldi. Cemaat dediğimiz şey 1 tane değil ki... Polis kurumunda yalnızca bürokrasi Gülen'in adamlarının elinde... Kırksekizbin tane cemaat var poliste... Bunlar daha önce ergenekon dediğimiz oluşumun taşeronları iken şimdi hükümete biat ederek transfer oldular... hepsi bu...

  İleri demokrasi - sblgngr

  Umarım birgün tüm bu sahtekarlıkları yapan çete ortaya çıkartılarak cezalandırılır. o gün gerçekten ülkemize demokrasi gelmiş olur.

  Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye.... - citizen

  Foyalar, sahtecilikler zaten biliniyordu da yavaş yavaş belgelenmeye de başlıyor işte. Bu kadar çöl politikası izlerseniz olacağı budur. Hani deveye sormuşlar.., o da nerem doğru ki demiş ya...

  Bu - gokkurt

  olaya şaşıran bir tane aklı başında TC vatandaşı var mıdır ? Eyüp Can Sağlık ne diyor acaba, veya Cengiz Çandar, AKP apolojistlerinin işi o kadar zor ki, bu hoyratlığa onlar sebebiyet veriyor aslında, ne büyüklükte pislik çıkarsa çıksın üstünü örtüyorlar.

  Sahte Üyelikler - sakıncalıpiyade

  Yargıtay Başsavcılığı adresinden kendi üyelik kontrolünüzü bir yapın derim.AKP üyesi çıktığınızda da şaşırmayın.Bu artık sıradan bir vaka sadece.

  herşeyleri sahte... - lastikordek

  dindarlıkları da sahte, demokratlıkları da sahte. doğru dürüst tek bir şeyleri yok. ama nedense bu kadar sahtekarlığa rağmen yine iktidardalar. sanırım aldıkları oy da sahte. kimle konuşsam ben oy atmadım diyor.

  Sahtecilik! - amaurot

  Sahte evrakla parti üyeliği yapıldı iddiası mihim. Zira sahtecilikle üye kaydı yapan bir iktidar partisinin "kazandığı" seçimlere de tereddütle bakılır! Memurlara yönelik bir komplo olma ihtimali de gözden kaçırılmamalı!