Polislerden CHP'li vekiller hakkında suç duyurusu

Polislerden CHP'li vekiller hakkında suç duyurusu
Polislerden CHP'li vekiller hakkında suç duyurusu

Arşiv

Adana Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler, Gezi Parkı eylemcilerine yönelik müdahaleyi eleştirirken kendilerine hakaret ve küfür ettiklerini iddia ettikleri CHP'li 3 milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu

ADANA - Adana Emniyet Müdürlüğü'nün değişik kadrolarında görevli 11 polis adına Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçesi veren avukat Ertuğrul Doğaner, Gezi Parkı eylemlerinde polisin yaptığı müdahale eleştirilirken hareket ve küfürlü beyanlarda bulunulduğunu ileri sürdü. Doğaner'in CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Mersin Milletvekili Levent Gök ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında verdiği şikayet dilekçesinde şunlara yer verildi:

"Sayıları yüz binleri bulan bu kolluk görevlileri, aileler ve yakınları bir arada düşünüldüğünde milyonlarla ifade edilebilecek Türkiye Cumhuriyeti devletinin mihenk taşı kurumlarından birinin mensuplarıdırlar. Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen ve Gezi Parkı olayları olarak addedilen gösterilerde ve devamındaki olaylarda müştekilerde diğer birçok meslektaşı gibi gece yarılarına kadar görevlilerini ifade edip, ertesi gün tekrar mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam etmişlerdir. Milletvekili Süheyl Batum polisleri eleştirirken 'Ak itler', Levent Gök 'Sizin ananızı s..., eşekoğlu eşekler. Tayyip'in polisleri şerefsizler', Hüseyin Aygün ise 'Polisleri, Tayyip Erdoğan 'ın muhafızları, devlet terörü' olarak nitelendirmişlerdir."(DHA/Mehmet Kaymak)


  http://www.radikal.com.tr/114012311401235

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hukuk???? - jooma

  siz adam öldürüyorsunuz hiç ceza almıyorsunuz?

  Özel sektöre ait güvenlik teşkilatı gibiler - Kayzer1420

  'Hem suçlu hem de güçlü' demek devede kulak kalır.Adam öldürmelerinden,20 polisin birden 16-17 yaşındaki gencecik insanları darp etmelerinden... Ceza almıyorlar; yetmezmiş gibi bu insanlara dava açma yüzsüzlüğünü kendilerinde buluyorlar.Bu davranışları zaten akp'nin ordusu olarak hareket ettiklerinin göstergesi.Birgün gelecek,bu polisler AKP için ayaklanacaklar.Bu dediğimi sakın unutmayın!

  SIRAYA DİZİLİRKEN YÜREĞİNİZ NEREDEYDİ - metinarslan

  polis küfür gerekçesi ile şikayette bulunmuş haklı olabilir ama kendi yaptığınız taciz hakaret ve küfürünasıl izah edersiniz.akp vekilin oğlu boncuk gibi sıraya dizip fırça atınca gururunuz incimedi şimdi akp emrediyor vekile dava açıyorsunuz

  Yargısız - marj

  En ön sıralarda yürüyen BDP'lilere nedense tek kelime yok. Onlar melek çünkü. Varsa yoksa CHP'yle uğraşın. Bu ülkede tek muhalefet var o da CHP, geriye kalan iki parti sadece iktidarın uzantısı.

  tuhaf - orkam_esas

  Hem suçlu hem güçlü buna denir.