Polislerden önce müdahale sonra maç

Polislerden önce müdahale sonra maç
Polislerden önce müdahale sonra maç
Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ı anmak için Adana'da düzenlenen gösterilere müdahale eden polis ekipleri, daha sonra Akrep'in üzerine koydukları cep telefonundan Romanya-Türkiye milli maçını izledi.

Hatay'da ölen Ahmet Atakan'ı anmak için Akkapı Mahallesi'nden Atatürk Parkı'na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.

Sloganlar atarak yürüyen grubun önü Şıh Cemil Caddesi sonunda polis tarafından kesildi. Grubun daha ileriye gitmesine izin vermeyen polis, temsilcilerle görüştü.

Bu sırada Güvenlik Şube Müdürü Mithat Kırıcı, başına isabet eden bir taş nedeniyle yaralandı. Kırıcı, meslektaşları tarafından Adana TOKİ Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Görüşmeden sonuç alınamaması ve grubun taş atması üzerine, polis tazyikli suyla müdahale etti.

Müdahale üzerine eylemciler Şıh Cemil Caddesi üzerinden Akkapı Mahallesi'nin içlerine doğru geri çekilirken cadde üzerine barikat kurup ateş yaktı. TOMA'lar kurulan barikatları yıkarken ateşleri tazyikli suyla söndürdü.

MÜDAHALE SONRASI MAÇ KEYFİ
Müdahalenin ardından Şuh Cemil Caddesi girişine çekilen polis ekipleri, akrep tabir edilen aracın üzerine koydukları cep telefonundan Romanya- Türkiye futbol karşılaşmasını izlediler. Zaman zaman heyecanlı dakikalar yaşayan polisler gol sonrası da sevinç yaşadılar.

DHA - Salih ÜÇTEPE

Ahmet Atakan için eylemli gece