Polislere biber gazlı müdahale!

Polislere biber gazlı müdahale!
Polislere biber gazlı müdahale!
Tekirdağ'da, amirleri tarafından 'toplumsal olaylara müdahale eğitimi' verilen polislerin arasına eğitim amaçlı atılan gaz bombası zor anlar yaşattı. Kendilerini yere atan polislere, meslektaşları yardım etti.

TEKİRDAĞ – Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü 'nde görevli polislere amirleri tarafından toplumsal olaylara müdahale eğitimi verildi. Eğitim amaçlı atılan gaz bombasının arasında kalan polisler zor anlar yaşadı. Kendilerini yere atan polislere, meslektaşları yardım etti.

Tekirdağ'da, toplumsal olaylara nasıl müdahale edileceğinin canlı gösterimi için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Adalı ve yardımcısı Tarık Tekin, tüm birimlerde çalışan 750 personele, belirli günlerde eğitim vermeye başladı. 75'nci Yıl Futbol sahasında yapılan eğitimde, polis amirleri, biber gazı, gaz bombası, kalkan ve gaz maskesi kullanımı ve toplumsal olaylarda olası olaylara müdahale eğitimi verdi. Adalı, polisin gaz maskesini en fazla 30 saniye içinde takması gerektiği bildirdi.

Eğitimin ardından da polislerin arasına gaz bombası atıldı. Gaz dumanının arasında kalan ve gaz maskesini takmakta geciken polisler, gazdan etkilenince zor anlar yaşadı. Gazdan etkilenen polislere meslektaşları yardım etti. Kadın polislere ise, arkadaşları suyla ilk müdahaleyi yaptı.


RUHAN YALÇIN / DHA   http://www.radikal.com.tr/113921911392191

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir direnişçinin önerisi - 369986

  Gaz bombasından ayılıp bayılmadan kurtulmanın yolları; Sakin olun. İzdihama neden olmayın. Yanınızdakilere zarar vermeyin.Gaz maskenizi ağzınıza dayayın ya da atkınızı yüzünüze bastırın yavaş yavaş nefes alın. 3) Sakın panik yapmayın. Çok yanacak ama geçecek. Eğer yanınızdaki arkadaşınız gazdan etkilendiyse sürekli olarak bu telkinde bulunan. "Biliyorum çok yanıyor ama geçecek" eğer sevgiliniz ise "öpeyim de geçsin" de diye bilirsiniz. Hemen ellerinde solüsyon olan direnişçi arkadaşlarınızın yanına koşun sizi rahatlatacak fıs fıs özelliğiyle sıkılmak suretiyle solüsyonu yüzünüze sürün. Kusma ihtiyacı duyarsanız sakın utanmayın. Kusun! Zaten bu zulmün içine kusmaktan başka da yapacak bir şeyiniz yok. Şimdi polisler bunu alın kendinize uygulayın. Ama başaramazsınız. Biz para kazanmak için değil. Arkadaşlarımızı korumak ve inandıklarımızı savunmak için biber gazı yiyorduk!