Polislerin dövdüğü polis çocuğu ifade vermiyor

Polislerin dövdüğü polis çocuğu ifade vermiyor
Polislerin dövdüğü polis çocuğu ifade vermiyor
Antalya'da 2 Haziran gecesi gerçekleştirilen Gezi Parkı eylemleri esnasında 17 üniformalı polisten cop ve tekmelerle dayak yiyen 3 gençten ikisinin savcılık ve müfettiş ifadeleri tamamlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi kapalı otoparkında gerçekleşen olayla ilgili kız öğrenci E.S.O ve arkadaşı İ.A’nın önce Uncalı daha sonra ise Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındı. Polis çocuğu B.Ö ise ifade vermedi.

İFADE VERMEK İSTEMİYORUM

Hürriyet 'in haberine göre Babasının Ankara ’da görevli polis memuru olduğu ortaya çıkan B.Ö ise ifadeye vermeyi reddetti. Şu an Ankara’da bulunan B.Ö, “Ben olayla ilgili şikayetçi olmayacağımı açıkladım. Buna rağmen beni sürekli telefonla arayarak ifadeye çağırıyorlar. Ben ifade vermek istemiyorum. Antalya’ya dönünce direk savcının yanına giderek polise ifade vermek istemediğimi anlatacağım” dedi.

"ÜZERİME GELİNİYOR"
Kendisi ile beraber dayak yiyen arkadaşları ile sürekli diyalog halinde olduğunu anlatan B.Ö, “Ben ifade vermedim ama arkadaşlarım iki kez ifade vermiş. Onlara saygı duyuyorum. Zaten onlar da şikayetçi olmamışlar. Ama neden bu kadar üzerime gelindiğini, neden sürekli telefonla aradığımı anlamıyorum. Bu işin artık kapanması lazım” diye konuştu.

"OLAY GECESİNİ ANLATTIM"

İfade sürecinde yaşadıklarını Hürriyet muhabiri ile paylaşan kız öğrenci E.S.O ise şöyle dedi: “Beni telefonla arayıp ifade vermemem gerektiğini söylediler. Önce Uncalı’da ifade verdim. Daha sonra ise beni Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüler. Burada ise müfettişlerle görüştüm. Yaşananları tüm detayları ile anlattım. Bana herhangi bir baskı yapmadılar. İşlemlerin sonunda şikayetçi olmadığımı belirterek evrakları imzaladım.”


  http://www.radikal.com.tr/114307711430773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  POLISIMIZ VE gENCLERIMIZ - palenke

  Demek dayak güme gitti,polisler attiklari dayak ve yaptiklari eziyette ne kadar hakli olduklarini,aslinda genclerin iyiligi icin yaptiklarini böylelikle ispatlamis oldular,Vah Genclik Vah

  Dayak yiyorlar ve şikayetçi değiller...ilginç... - Zeynep Ekşioğlu

  Ya ermişler, kendilerine her türlü kötülüğü yapanı affedebiliyorlar...Ya feci halde korkutulmuşlar...Ya dayağı hakettiklerini düşünüyorlar(hakedecek ne yaptıklarını açıklasınlar o zaman).

  şikayetçi olmamaktaki amaç ? - s3n3r

  Çocuğun babası polis, birsürü polisten dayak yiyor, sonra ifade bile vermek istemiyor, diğer arkadaşlarını da şikayetçi olmamalarını istiyor. Bir de "konu kapansın" diyiveriyor. Bu işte bir bit eniği var ama hayırlısı!