Polisli çeteden 10 kişi tutuklandı

Sanayici Ünal Dabanıyastı'nın öldürülmesi, kardeşi Mehmet Dabanıyastı'nın da yaralanması olayına karışan biri polis 14 zanlıdan 10'u tutuklandı.
Haber: MEHMET TAŞÇIOĞLU / Arşivi

GAZİANTEP - Sanayici Ünal Dabanıyastı'nın öldürülmesi, kardeşi Mehmet Dabanıyastı'nın da yaralanması olayına karışan biri polis 14 zanlıdan 10'u tutuklandı. 29 Ekim'de düzenlenen silahlı saldırıdan sonra polis, Gaziantep ve Mersin'de eşzamanlı olarak yaptığı operasyonlarda 14 kişiyi gözaltına aldı.
Aralarında Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Mazlum Kırmızı'nın bir bağ evinde iki Rus hayat kadınıyla banyo yaptığı görüntülerin CD'sini dönemin Emniyet Müdürü Abdullah Bolcu'ya vererek, hakkında soruşturma açılmasını sağlayan ve daha sonra görevinden istifa eden polis memuru M.Ş.'nin de bulunduğu 14 zanlı savcılığa gönderildi. 'Suç işlemek ve haksız ekonomik menfaat temin etmek amacıyla silahlı örgüt kurmak, kasten adam öldürmek, suç örgütüne yardım ve yataklık, fuhuş yaptırmak' suçlamalarıyla ifade veren zanlılar, tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Aralarında eski polis M.Ş.'nin de bulunduğu 10 zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu.


    http://www.radikal.com.tr/7630047630040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.