Poliste deprem

Poliste deprem
Poliste deprem
KCK soruşturmasını yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün görevden alındı

İSTANBUL - Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlililerinin KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılması gündeme bomba gibi düşmüştü.
Bu gelişmenin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde deprem yaşandı.  KCK soruşturmasını yürüten İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün görevlerinden alındı.


ÇAPKIN: RUTİN İŞLEM

İstanbul Terörle Mücadele Müdürü Yurt Atayun ile İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın görevden alınmasıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın "rutin bir uygulama"dedi. Emniyet çıkışında basın mensuplarını karşısında gören Çapkın " Ne soracağının belli, bu bizde rutin bir uygulamadır bir çeşit nöbet değişimi" dedi. Bir basın mensubunun " Peki Hakan Fidan'ın çağırılmasıyla ilgisi sorusunu ise "sadece bu" diye yanıtladı.

ATAMALAR YAPILDI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne Ömer Köse, İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne ise Serdar Güldalı atandı. İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan’ın ismi tutuklu eski emniyet Hanifi Avcı'nın yaptığı suç duyurusu ile gündeme gelmişti. Avcı, tutuklanmadan önce İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan’ın üst düzey bürokratlara yönelik dinlemeleri yapan isim olduğunu öne sürmüştü. Ömer Köse daha önce Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne atanmıştı.

KCK soruşturmasında son 24 saate yaşanan diğer önemli gelişme ise MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner ve eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ifade vermek üzere savcılığa çağrılması olmuştu.