Poliste yeni operasyon

Poliste yeni operasyon
Poliste yeni operasyon
'Yasa dışı dinleme' yaptıkları iddiasıyla istihbarat bölümünde çalışan polislere Gaziantep merkezli operasyon başlatıldı.

RADİKAL - Gaziantep merkezli olarak, yasa dışı dinleme iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 13 ilde düzenlenen operasyonda, şu ana kadar gözaltına alınan 22 kişinin Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiği bildirildi.

İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli oldukları dönemde aralarında siyasetçi, işadamı ve kamu görevlilerinin de bulunduğu kişileri usulsüz olarak yasa dışı dinlediği öne sürülen ve son düzenlemeler ile farklı kent veya birimlerde görevlendirilen polislere yönelik bu sabah operasyon başlatıldı. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Erzurum, Malatya, Tunceli, Kayseri, Afyonkarahisar, Batman, Bingöl ve Karabük'te yapılan operasyonlarda şüpheli polisler gözaltına alındı. Şu ana kadar Gaziantep'in yanı sıra çevre illerde gözaltına alınan 22 polis, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. 22 polisin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yakalama işlemlerinin yapıldığı belirtildi.

GÖZALTI SAYISI ARTACAK

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şu ana kadar 22 olan gözaltı sayısının, diğer illerdeki polis memurlarının da Gaziantep'e getirilmesi ile artacağını belirtirken, sayının kaça ulaşacağına ilişkin ayrıntı vermedi. Gözaltına alınanlar arasında geçmiş dönemlerde Gaziantep'te görev yapan İstihbarat Şube'de görevli amirlerin de bulunduğu kaydedildi.

Bazı polis memurlarının yakınları ile destekçileri de Gaziantep Emniyet Müdürlüğü yakınında toplanarak, gözaltına alınanlara sloganlarla destek vermeye başladı.


FUAT AVNİ YİNE BİLDİ!

Sosyal medya fenomeni 'Fuat Avni' de operasyon yapılacağını gece yarısı Twitter hesabından duyurdu. Bu duyurudan saatler sonra operasyon bu sabah düzenlendi ve daha önce istihbarat şubelerde görev yapan polislerin adreslerine gidildi. Evlerinde meslektaşları tarafından gözaltına alınan polisler, Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken yapılanların algı operasyonu olduğunu ve haksızlığa uğradıklarını söyledi.

Gözaltına alınan polislerden Mehmet Zeki Ç.'nin eşi ise kocasının uzun yıllardır istihbaratçı olarak çalıştığını ve son bir yıldır adliyede görevlendirildiğini belirterek, "Eşim hak, hukuk yemedi. Terörle, teröristle mücadele etti. Eşimle gurur duyuyorum" dedi. (DHA/Hasan KIRMIZITAŞ)


  http://www.radikal.com.tr/126504812650484

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yine algı - user771112

  Milletin gözünün içine baka baka yalan yanlış uydurma delillerle polislere algı operasyonlarına devam ediyorlar.

  polisin işi! - asu555@kahkaha.com

  polisin işi sadece akp lileri korumak muhalifleri coplamak değil! suçluları ve hırsızları da toplamak olmalı önce benim eve giren hırsızı yakalamakla başlayabilirler mesela 1 yıl oldu hala ses seda yok! sorunca da azar işitiyorsun!

  Belki de eşi haklıdır? - sblgngr

  Ama yıllardır o kadar çok makam, iş edindiniz ki devlette hakkınız olmadan, şifre çalarak, hak yiyerek, artık liyakatla atanana da inanacak halimiz kalmadı.

  memleketimizin halleri - kurdolog

  yine yeni yeniden turkiye ve turkiye'nin gercekleri.. ulkenin eksilmeyen adrenalin dolu gune merhabalari..