Polisten, Adliye önünde basın açıklamasına çifte standart

Polisten, Adliye önünde basın açıklamasına çifte standart
Polisten, Adliye önünde basın açıklamasına çifte standart
Mavi Marmara gemisiyle Gazze'ye yardım taşırken İsrail'in baskını sonucu 9 kişinin ölümüne ilişkin açılan dava devam ederken, İstanbul Adliyesi önünde kitlasal basın açıklaması yapıldı. Polis bir süredir Adliye önünde hiçbir eyleme izin vermiyordu.

Gazze'ye insani yardım taşıyan "Mavi Marmara" gemisine yönelik İsrail askerlerince düzenlenen operasyona ilişkin, aralarında olay tarihinde İsrail Genelkurmay Başkanı olan Rau Aluf Gabiel Ashknazi'nin de bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 5. duruşmada, olay tarihinde Ashknazi’nin yanı sıra, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Alfred Marom, İstihbarat Başkanı Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri Komutanı Avishay Levi yargılanıyor. Geniş katılım ile gerçekleştirilen duruşmada müştekiler dinlendi.


ADLİYE’DE AÇIKLAMA ADLİ TIP’TA MÜDAHALE
Davaya destek olmak için ise yaklaşık 300 kişi adliye önünde toplandı. Mavi Marmara gemisinin resminin bulunduğu ve 'İsrail Yargılanıyor' yazılı iki balon yükselten grup ellerinde Filistin bayrakları taşıdı. Adliyenin karşısında meydanın duvarına saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları da asıldı.

Polis eylemi uzaktan izlemeyi tercih etti. Bu da akıllara, bir süredir polisin Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde hiçbir kitlesel açıklamaya izin vermediğini getirdi.

Aylnı saatlerde bir başka basın açıklaması ise cezaevinde tutuklu bulunan, kanser hastası Mete Diş'in serbest bırakılmasını isteyen bir grup, Adli Tıp Kurumu önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından çadır kurmak isteyen gruba polis tazyikli suyla müdahale etti. 


Cem TURSUN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113424311342437

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polsin,devletin standartı mı olur? - pekmez_2042

  İktidarın muhaliflere saldırısı,top yekün susturma harekatı devam ediyorken elbetteki taraftarlarına, makul bulduklarına d0kunmayacaklardır.İşte bu demokrasi denen yöntemin olmadıının kanıtlarından sadece biri. Oysa demokrasi herkese lazımdır. Polislerede.iktidara da.

  Generaler hapiste - PKK terroristler star gibi mansetlerde - Al Capone

  akp geldi geleli cift standart devam ediyor

  AKİL ADAMLAR NE DİYECEK BU İŞE.. - Düzgün Baba

  Demokrasi , özgürlük , insan hakları sadece iktidar yandaşları için vardır. Muhalefetsen sana biber gazı, copla yetinirsin.

  birde fırsat buldukça çıkar derler "mağduruz" - kaiser souze

  solcular, basın açıklaması dahi yapamıyorlar, izin verilmiyor şiddetle dağıtılıyorlar. geçen gün avukatlara dahi orada basın açıklamasına izin verilmedi, hani sizler herkes için demokrasi istiyordunuz, hani zulüme karşıydınız. bir grubun görüşlerini basın yoluyla duyurmasını şiddetle engellemek zulüm değil mi? buna dair bir çift sözünüz var mı?

  şaşırmıyoruz - osmaniyettin

  statükocular statükoculuklarına devam ediyor. 28 şubat mağdurluğuna yatanlar, 12 eylül darbe mektuplarını okuyup ağlayan timsah gözyaşlıların çifte standardını göremeyen cahil cühela halkım da "yaşasın darbeler bitti" diye sevinedursun

  islamcilarin yasadisi eylemi - siradanbirisi

  ve islamci cemaatci akp polisi severek izliyor. bir takim sol görüslü gencler eylem yapsa ölümden ölüm begnme haklari olur.

  buster - buster

  Polisimiz kime müdahale edeceğini çok iyi bilir.Orada toplananlar öğreci,ellerinde bayrak olan halk olsaydı görürlerdi günlerini.