Polisten Azerbaycan'a operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, dünkü basın toplantısında, Azerbaycan'da bir banka genel müdürünün eşinin kaçırılması ve bir gazetecinin öldürülmesi olaylarının ardından Azerbaycan polisinin kendilerinden yardım istediğini açıkladı.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, dünkü basın toplantısında, Azerbaycan'da bir banka genel müdürünün eşinin kaçırılması ve bir gazetecinin öldürülmesi olaylarının ardından Azerbaycan polisinin kendilerinden yardım istediğini açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bir ekibin 6 Mart'ta bu ülkeye gittiğini belirten Er, Azerbaycan polisiyle yaptıkları çalışma sonucu her iki olayın faillerinin yakalandığını söyledi.
Er, bir soru üzerine de, park yasağını ihlal eden sürücüye uygulanacak tutumu şöyle açıkladı: "Hatalı park eden araçların plakasına göre düzenlenecek ceza tutanağı, aracın ön camı ile sileceği arasına bırakılacak. En az 30 dakika sonra yapılacak ikinci kontrolde araç hâlâ kaldırılmamışsa, tekrar ceza tutanağı düzenlenecek. Yapılan işlem üçten fazla tekrar ederse, araç usulüne göre çekilecek ve muhafazaya alınacak."