Polisten beş ilde Gezi operasyonu

Polisten beş ilde Gezi operasyonu
Polisten beş ilde Gezi operasyonu
İzmir merkezli 5 ilde, Gezi Parkı protestoları sırasında halkı kışkırttıkları ileri sürülen kişilere yönelik yeni bir operasyon başlatıldı.

Gezi Parkı’na destek protestolarına karışan kişilere yönelik bugün sabah saatlerinde üçüncü dalga operasyon düzenlendi.

Bazı terör örgütleri adına eylemde bulunup, kamu ve özel binalara zarar vererek, Molotof kokteylli saldırı düzenledikleri, halkı kışkırttıkları ileri sürülen kişilere yönelik eş zamanlı olarak 17 adrese baskın yapıldığı belirtildi.

31 Mayıs tarihinden bu yana yürütülen, uzman teknik ekiplerin güvenlik kameraları görüntülerini incelemesi sonucu başlatılan çalışmalar kapsamında İzmir, İstanbul , Ankara , Manisa ve Batman'da yapılan baskınlarda çok sayıda gözaltının olduğu öğrenildi. Yapılan aramalarda örgütsel doküman ve CD'lerin ele geçirildiği ileri sürüldü.

Operasyonda gözaltı sayısının 15 olduğu bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/1140489114048931

  YORUMLAR
  (31 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polisten beş ilde gezi operasyonu hk. - fgemak

  polis teşkilatı maaşlarını Türk halkının ödediği vergilerle alıyor,siyasilerden almıyor,silahları Türk halkına doğrultması bindiği dalı kesmesi anlamına gelecektir.

  fark ne - orkam_esas

  Mısırda Mursi şeriatı, Türkiyede de Nursi şeriatı var. Mısırda Mursi ve yanlıları tarihin çöplüğüne gitti bile. Bizim Nursi' ciler de sırasını bekliyorlar.

  polisin tutukladığı provokatörler - buveyti

  aslında eylemci değildi. o otobüsleri yakanlar var ya işte onlar aslında eylemci değildi. eylemci kılığına girmiş abd ajanları idi. abd tayyibi destekelemk için onları eylemci kılığına sokmuş olayı provoke ediyorlardı.işte türk polisi o hainleri yakalıyor. hem madem abd tayyibin arkasında haydi hep beraber cnn i abd üslerini basmaya. ama sizin derdiniz ne abd ne eylem bağcıyı dövmek yutan yok. hele ramazan bi gelsin hiç bi dolamnızı yutan kalmayacak inşaAllah

  Mısır`da Demokrasi var mıydı yok muydu derken... - DincerDeniz

  Erdoğan ve AKP, Türkiye`nin Mursi`si olma yolunda ilerliyor. Ama merak etmeyin Darbelere çanak tutmak bizim kitabımızda yazmaz, sizi Darbe ile değil "dipten gelen dalga" ile göndereceğiz. Gezi Ruhu AKP ve kindar yandaşlarının kabusu oldu. Ama bu daha başlangıç; Cadı Avı ile %100 legal ve meşru olan direnişi boğabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İleri Demokrasinizde parlamento dışı muhalefete tahammül etmesini, dinlemesini, sizden olmayanlara saygı göstermesini, %50 oy almanın başkalarının yaşam biçimine ipotek koyma hakkı vermediğini, toplumu din temelinde bölmenin bu ülkeye ihanet olduğunu öğrenene kadar da size rahat uyku yok. Gazınıza da Cadı Avınıza da Eyvallah!

  gezi eylemcileri ne kazandilar - Alparslan1453

  gezi eylemcileri her tarafta terör estirdiler ama ne kazandilar? büyük türkiye halkinin nefretini kazandilar.

  hala kaşımanın anlamı ne ki - genco940

  Eğer böyle devam ederek bir yere varacağınızı sanıyorsanız iyi hayırlısı olsun, millette gerekli operasyonları sandıkta yapar olur biter, ondan sonra ne olur vallaha açıkca konuşmak lazım gelirse nasıl olsa silivri boşalacak, orada sizlere gereken alakayı göstereceklerinden emin olabilirsiniz ve bu davalarda sittin sene bitmez.

  beni de al ! - karabalık

  sırayla evlerimizi basmanıza gerek yok ! biz hiç bir zaman gizlenmedik,omuz omuza slogan attık,el ele tutuşarak,gülüşerek direndik.direnmeye de devam edeceğiz..bir gece ansızın gene geliriz demenizden korkmuyoruz.biz görünür olmaktan korkacak kadar karanlığa mahkum değiliz.yaşasın onurlu mücadelemiz,yaşasın aşkla yürüyüşümüz ! gel beni de al !