Polisten CHP'li Salıcı'ya: Kes lan!

Polisten CHP'li Salıcı'ya: Kes lan!
Polisten CHP'li Salıcı'ya: Kes lan!
Taksim'de CHP İl Başkanı Salıcı ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polis, Salıcı'yı "Kimseye vurmuyoruz. Kes lan" diyerek itekledi.

Taksim Dayanışması'nı oluşturan emek meslek örgütlerinin temsilcileri, saat 22.00'da Beyoğlu 'nda bulunan Makina Mühendisleri Odası'nda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının ardından bina önünde bekleyen grup Çevik kuvvet polislerinin geldiğini görünce bina içerisine girdi.

Çevik kuvvet ekipleri dışarıda kalanları da içeri sokarak kepenkleri üzerlerine kapattı. Bu sırada polisle CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.Salıcı, polislere "Ben CHP İl Başkanıyım. Burası Makine Mühendisleri Odası kimseye vuramazsınız" diyerek tepki gösterdi. Bir polis de Salıcı'yı, "Kimseye vurmuyoruz. Kes Lan" diyerek itekledi. Daha sonra çevik kuvvet ekipleri bina önünden ayrıldı.

Bina içerisindeki kalabalık ise; ancak polisin ayrılmasının ardından dışarı çıkabildi.

DHA - İhsan YALÇIN


  http://www.radikal.com.tr/114100111410014

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kes Lan? - user1107643

  Bir partinin Istanbul il baskanina "kes lan" diye hitap edebilecek kadar cesareti olan bir polisin kimseyi dövmedigine tek bir allahin kulu inandiramaz beni!

  Kes Lan! Bu Kültürü, Bu İktidar Getirdi. - ramka

  Polis, anamuhalefet partisinin İstanbul il başkanına "Kes lan!" diye hitabediyor. Bu külhanbeyi ağzı getiren kim? Her tarafa bu iğrenç üslup yerleşmiş durumda. Magandalığın adı erkeklik, nezaketin adı kadınlık olmuş ya da öyle gösteriliyor. Türkiye, tam bir hödükleşme süreci yaşıyor. Karşısındakini hor görme, aşağılama, iteleme ve üstün olma. Bu durumda kuvvetli olacaksın, kuvvetli olanın yanında saf tutacaksın. Haklı olanın, doğru ve dürüst olanın değil, kuvvetli olanın yanında. Bakın "Diklenmiyoruz, dik duruyoruz" deniyor; ama tam olarak dikleniliyor. "Biz yaratılanı severiz yaratandan dolayı" deniyor; ama arkasından kendinden olmayanlara "Sen kimsin yaaa?" diye soruluyor. Bütün bunlar, aynı anda yapılıyor günümüz Türkiyesinde ve ne yazık kı yadırganmıyor. Sizce ilginç değil mi?

  Hadi iyisin. - ganjml

  Tam kapıkulu bir yeniçeri olduğunu kanıtladın,cehepe ye de vurdun ki artık daha nasıl kanıtlayacaksın iktidara bağlılığını,artık gelsin terfiler,ikramiyeler hem cemaatin övgüsüne de mazhar oluyorsun az birşey mi hem böyle uslu bir çocuk olursan okyanus ötesindeki salı akşamları duygu dolu konuşmasında gözyaşlarına hakim olamayıp seni örnek gösterebilir kimbilir.

  POLİS DESTAN YAZMAYA DEVAM EDİYOR - pispor

  başbakan eğer gerçekten bu ülkenin başbakanı ise ona küfredenleri affetmiyorsa polisin başkalarına da yaptığı hakaretler karşısında sesiz kalmamalıdır ama bana olmaz diğerine ver veriştir diyorsa kusura bakmayın siz bu ülkenin başbakanı değil siz kendi yandaşlarınızın yalakacılarınızın çevrenizdeki çıkarcıların başbakanısınız polisin bir halkın vekiline bu sözü sarf etmesi asla onaylanacak bir eylem değildir ve bu polisiniz destan değil küfür edebiyatı ancak yazar