Polisten dev bayraklı yürüyüş

Türk Polis Teşkilatı'nın 160'ıncı kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası kutlamaları çerçevesinde dün İstanbul'da 'Polis Halk Yürüyüşü' düzenlendi.

İSTANBUL - Türk Polis Teşkilatı'nın 160'ıncı kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası kutlamaları çerçevesinde dün İstanbul'da 'Polis Halk Yürüyüşü' düzenlendi.
Mecidiyeköy-Taksim arasındaki yürüyüş Ortaklar Caddesi'nde saat 11.30'da başladı. Yürüyüş kortejinin önünde, özel dokuma polyester kumaştan yaptırılan, uzunluğu 1 kilometre, eni 4.5 metre, ağırlığı yaklaşık 350 kilogram olan Türk Bayrağı yer aldı. Türk Bayrağı, polis koleji, polis akademisi ve polis meslek yüksekokulu öğrencileri ve vatandaşların elleri üzerinde taşındı.
Bayrağın arkasındaki kortejde, İstanbul Valisi Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey ile bazı ünlüler yer aldı. Korteje polis okulları ve sivil okulların öğrencileri, motosikletli polis ekipleri, polis araçları ile aralarında AKUT'un da bulunduğu sivil toplum kuruluşları da katıldı. Polis helikopterlerinin de havadan eşlik ettiği yürüyüş bir buçuk saat sonra Taksim'de sona erdi.


    http://www.radikal.com.tr/7428417428410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.