Polisten, "Dilan'la Meral militan" savunması

Polisten, "Dilan'la Meral militan" savunması
Polisten, "Dilan'la Meral militan" savunması
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs olaylarında yaralanan Dilan Alp ve Meral Dönmez'e ait olduğu belirtilen fotoğraf ve görüntüleri basın mensuplarıyla paylaştı.

İSTANBUL - İstanbul'daki 1 Mayıs olaylarında yaralanan Dilan Alp ve Meral Dönmez'e ait olduğu belirtilen görüntü ve fotoğraflar, polis tarafından basın mensuplarına dağıtıldı. Polis kamerası tarafından olaylar sırasında çekildiği belirtilen görüntülerde Dilan Alp olduğu öne sürülen kişinin elinde şişe olduğu görülüyor. Ayrıca aynı kişinin başka bir görüntüde polise taş atan grubun içinde yer alıyor.
Dağıtılan fotoğraflarda ise Meral Dönmez olduğu belirtilen kadının elinde taş olduğu görülüyor. (Habip ATAM/DHA)


  ETİKETLER:

  1 Mayıs

  ,

  İstanbul

  ,

  Dilan Alp

  http://www.radikal.com.tr/1132086113208613

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kafani kirarim - coolunuz

  Ileri demokrasi ilk madde = sise atarsan kafani kirarim, komaya sokarim sonra marjinal gurup uyesi derim olur biter. neymis sise atmicakmissin. Hizbullah teror uyesi olabilirsiniz, cunku iktidara gore marjinal sayilmiyor cunku kafalari kirilmiyor ve serbest birakiliyor. kafa karisiyo kafa kiriliyo.....

  Yani? - hermevsim

  Utanmak istiyorum sizin yerinize. Dilan'ın elinde şişe, Meral'in elinde taş var, öyle mi? Peki o zaman. Polisin belinde silah, gaz bombası ve jop var. Ayrıca tomalar, eğitimli köpekler, panzerler... Eeeeee? Ne oldu şimdi? Kimin ki daha uzağa gitti? Ciddiyet lütfen!

  bir polis hâlâ yoğun bakım da - han123

  biliyor musunuz? bir polis hala yoğun bakım da. hem de o da emekçi. onun da ailesi var. ideoloji savaşının komutanları; ben artık savaş istemiyorum. türlü türlü beylik sloganlar altına gizlenerek kendi ideolojilerinizi dünyaya dayatmanın zamanı geçti. artık ne dilalar ne de babasını evinde bekleyen polisler zarar görsün. ey millet artık uyanın!!!!

  onu oraya getirenlerin başında patlasın ideoloji bombaları - han123

  ideolojinin insanları nasıl körleştirdiğini görüyorum. taksim inşaat halinde; başka yerde yapılsın işçi-emek festivalimiz deniliyor. hemen ideoloji devreye giriyor; niyetler okunuyor; yaftalar yapılıyor. hayır ila da taksim illa da taksim. bir vatan evladının başına isabet eden ve onu yaralayan malzemeyi tartışıyoruz. ama şunu tartışmıyoruz bu genci oraya götüren zihniyet ne kadar masum. bunları hiç düşünmedi mi. ikincisi elinde sirke şişesi vardı deniliyor. ne işi var o gencin elinde onun. ben onunda kalem görmek isterdim. ama dediğim gibi zihniyetlerin savaşında, ideoloji bombalarının altında ölecekti bir masum.

  Üstüste yapılan zavallı savunmalar - osin1962

  Velev ki Dilan militandı, peki bunun için kafasının kırılması mı gerekiyordu? 30 yıldan beri savaş halinde olduğumuz dağdaki PKK yla bariş sürecini başlattığınız için HAKLI OLARAK sevinirken 16 yaşında bir kız çocuğunun kafasını kırıp sonra da onun militan olduğu gerekçesinin arkasına sığınıp kendinizi haklı çıkarmaya çalışmanız yakışıyor mu size.Dilan'ın suçu PKK militanlarından daha mı ağırdı ki dağdakiyle barış yapmaya çalışırken şehirdeki çocuğun kafasını kırıyorsunuz?Bari hatanızı kabul edin Dilanı devlet tedavi etsin ve sorumlular cezalandırılsın.

  Molotof - mutercan

  Sirke Şişesinden de molotof yapıyorlarsa gerçekden de marjinal guruplarmış molotof dediğin bira şişesinden yapılır olum

  NEYİ DEĞİŞTİRİR ? - cihan erkut

  bu görüntüler gaz bombasını bir insanın başına atmayı meşrulaştırır mı ? orantısız güç kullanmayı haklı mı kılar ? insanları gözaltı araçlarında hiç bir ihtiyaçları karşılanmadan saatlerce bekletilmesini unutturur mu ? devlet tahammülsüzlü ve sorumsuzluğu , muammer güler'in inadı olayları buraya taşımıştır. kendileriyle gurur duysunlar.