Polisten gazetecilere müdahale

Polisten gazetecilere müdahale
Polisten gazetecilere müdahale
Taksim'de dün gece yaşanan olaylarda polis, görüntü almaya çalışan gazetecilere de sert müdahale etti.

Hatay'da 22 yaşındaki Ahmet Atakan'ın, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'ndeki eylemlere destek vermek için düzenlenen protesto gösterileri sırasında hayatını kaybetmesi dün akşam İstanbul 'da protesto edildi.

Taksim'de yaşanan olaylar sırasında polis, görüntü almaya çalışan gazetecilere müdahale etti.

Beyoğlu'nda göstericilerin gözaltına alınmasını görüntülemek isteyen gazeteciler ve polis ekipleri arasında tartışma çıktı.

Çevik kuvvet ekipleri bir süre sonra kameramanlara ve foto muhabirlerine kalkanlarla müdahale ederek uzaklaştırmaya çalıştı.

Arbede sırasında kolundan yaralanan bir gazeteci meslektaşları tarafından hastaneye götürüldü.

Ahmet Atakan için eylemli gece

Taksim'de milletvekillerinden oturma eylemi

 


  http://www.radikal.com.tr/115026111502612

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tüm özgürlüklere düşmanlar.. - serdar k.

  dün taksim deydim.. bizzat gözlerimle şahit oldum... insanların haber alma haklarına bir saldırı var... aslında özgür basına bu saldırı... yandaş kanallar ve basın zaten dün ve öncesinde yaşananları göstermiyorlar... özgür basın ise halkın tek haber kaynağı... işte gazetecilere yapılan polis saldırısı bu yüzden... sansürcü zihniyetin bir ürünü...

  BU POLİS AKP HÜKÜMETİNİ KORUMA KOLLAMA POLİSİ - pispor

  iyi be kardeşim yarın öbür gün hükümetler gidici sen bu halk ile sen bu basın bu gazeteciler ile birlikte kalacaksın yazık değil mi basını bile susturmak sana yakışıyor mu faşist olursun hükümet iktidarın kulu kölesi olmanın bu kadarı da fazla biraz onur gurur ve haysiyetli ol Gazetecinin işi haber yapmaktır sen eğer haberleri de sansürlersen kendini de aileni de sansürlemiş olursun