Polisten Gezi yürüyüşçülerine: Araçla bırakalım, yürüdük dersiniz

Polisten Gezi yürüyüşçülerine: Araçla bırakalım, yürüdük dersiniz
Polisten Gezi yürüyüşçülerine: Araçla bırakalım, yürüdük dersiniz
Antalya'dan İstanbul Gezi Parkı'na yürüyüş başlatan 4 gence Burdur'da polisler 'Sizi araçla götürelim. Yürümüş gibi yapar, devam edersiniz' teklifinde bulundu. Gençler teklifi reddetti.

ANTALYA - Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndan 18 Temmuz Perşembe günü, İstanbul Gezi Parkı'na kadar sürecek 'Adalet Yürüyüşü' başlatan Kadir Canbek, Ulaş Çakar, Canberk Apiş ve Batuhan Yücel, yürüyüşün ikinci gününde Burdur'un Bucak İlçesi'ne ulaştı.

Burada Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip, yürüyüşteki 4 gencin güvenliği açısından takibe başladı.

Batuhan Yücel ayağındaki ödem nedeniyle yürüyüşü bırakmak durumunda kalırken, polis gençlere ilginç bir teklifte bulundu.

Polis, Bucak'tan sonra rampaların yoğun olduğu bir bölgede, gençlere Burdur civarına araçla bırakmayı teklif etti. Polisin rampalar nedeniyle yardım etmek istediğini belirten Kadir Canbek, polisin 'Yürümüş gibi yapar, devam edersiniz' diyerek, araçla bırakma teklifini kabul etmediklerini söyledi.

4 kişiyle başlayan ve 3 kişinin devam ettirdiği yürüyüşte gençler Burdur merkeze ulaştı. 3 genç , bugün ise Isparta Keçiborlu'ya doğru yollarına devam ediyor.

YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI
18 Temmuz Perşembe günü saat 24.00'te Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan 'Adalet Yürüyüşü', Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara , Bolu, Sakarya, Kocaeli, İstanbul ve Gezi Parkı'nda yaklaşık 1 ay sonra tamamlanacak.

DHA - Mehmet ÇINAR


  http://www.radikal.com.tr/114271411427143

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .......... - billieholiday

  polis kardeşlerimiz kendilerini küçük düşürmeyi ne zaman bırakacaklar? Onların şerefli, adil ve dürüst olması gereken duruşlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç var bugün.

  Başlatılan bir fitnenin devam etmesi - kondolotlu

  Haklısınız araya ramazan girdi. Başlattığınız bu büyük ayaklanma soğumaması gerekir. Önceden hazırlanmış protesto projeleri bir bir devreye giriyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne tür protestolar göreceğiz.

  POLİS RTE HASTALIĞINA KAPILMIŞ - pispor

  polise geçmiş olsun bu hastalığı uzun süre atamazlar üzerlerinden nerde ise insanların yürüme özgürlüğü bile korku paranoyası olarak ak parti hükümet ve RTE yi korkutuyor