Polisten göstericilere: Bu hepinizin a...sına girsin

Polisten göstericilere: Bu hepinizin a...sına girsin
Polisten göstericilere: Bu hepinizin a...sına girsin
Taksim'de Cuma günü yaşanan olaylarda polisin göstericilere gaz tüfeğini göstererek küfür etmesi objektiflere takıldı.
Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

Taksim’de cuma akşam başlayan polis müdahalesi gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Saatler ilerledikçe çatışmaların şiddeti de arttı.

Bir süre sonra kalabalık gruplar dağıldı. Taksim Meydanı ile Galatasaray Meydanı arasında çatışmalar dururken, Oda Kule ve Tünel tarafında göstericiler ile polis arasındaki taşlı gazlı olaylar saatlerce sürdü.

Oda Kule’de konuşlanmış bir grup çevik kuvvet polisleri ile göstericiler arasındaki dialoglar Radikal Muhubiri Serkan Ocak’ın objektifine takıldı.

Zaman zaman polisin sözlü sataşmalarına maruz kalan Ocak, bir çevik kuvvet polisinin olay bölgesinden ayrılırken göstericilere gaz tüfeğini göstererek sarf ettiği şu sözleri kaydetti: “Bu hepinizin a...sına girsin...”


  http://www.radikal.com.tr/1140890114089032

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aaaa konuşuyor - maren

  Küfür eden ç.kuvvet sonunda konuştu ama yine elde cobu, mantar tabancası, arkasında gazı vs..ağzından çıkan ilk cümle de küfür yani ruhuna işlemiş bunalrın hayır ne zoruna gitti anlamdım sen ve tayfan gözünü çıkardığınız ve onlarcasının ağzından nasıl sözler dökülür bunu hiç düşündünüz mü ki size bir şey yapılmamışken ben düşünemiyorum duyuyorum valla bana söylense ben vicdan yapar sonrası....

  Polis psikolojisi - Penduen

  Polis'de insan dayanamamış diyenleri anlamıyorum. Evet polis de insan ama bu tip stresli durumlarda sakin kalması için eğitilmesi gereken insan. Bu tip şartlara psikolojik olarak hazırlanmaları şart.

  MİSİLLEME - m.rozbilen

  Polis kardeşimiz göstericilere gaz tüfeğini göstererk "bu hepinizin anasına g...sın" demiş.Döstericiler de TOMA'yı göstererk "bu da sizin ananıza g...sın" dese haksız mı? Ama göstericiler'in bu kadar su ve gaz yemelerine rağmen yine de edebe mugayyir söz söylemeyeceklerine inanıyorum.Zira o polislerin anasını da anaları olarak kabul ediyorlar.

  "Empati"??? - osenmer

  Olaylara tek pencereden yanlı bakınca buradaki yorumları anlayabiliyorum, biraz objektif olun lütfen, sadece Halk tv izleyip (g)sözcu gazetesini okursanız objektif olamazsınız... Bizde eylem yapıyoruz, kendi şehrimizde meydanlara iniyoruz ama polis bize saldırmıyor, gaz bombasıda atmıyor neden biliyor musunuz? Çünkü biz kimsenin camını çerçevesini "eylem" adı altında indirmiyoruz, kaldırımdaki taşları söküp polise atmıyoruz yada masum vatandaşın park halindeki arabasını yakmıyoruz. Sanırım bunları yapmadığımız için polisler bizi "seviyor"; Hayır! işte bu şekilde olursa herkes görevini yapmış oluyor!

  aynaya bakın - candedemoglu

  aynaya bakmaya gidecektim.önce polise baktım.seni gördüm

  evet_isyan06 - candedemoglu

  yazdıklarının sonunda hülooooğğğ diye bağırmamışsın.sen ne giydin üzerine beyaz gömlek mi? o zaman elinde bir kesici veya ateşli silah da vardır.

  EE POLİSTE İNSAN SONUÇTA,STRESE DAYANAMAMIŞ DEMEK Kİ! - yakamoz42

  Eee Siz polise,akepeye küfrederseniz, onlarda strese yorgunluğa dayanamamış,öfke patlaması olmuş...