Polisten kaçan kapkaççılar otomobille pazara daldı: 1 ölü

Kadıköy'de, iki kapkaççının polisten kaçarken otomobille Çarşamba Pazarı'na dalması sonucu 1 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

Kadıköy Bostancı'da, iki kapkaççının polisten kaçarken otomobille Çarşamba Pazarı'na girmesi sonucu yaralanan 10 kişiden 1'i, kaldırıldığı hastanede öldü.
Musa Van ve Sedat Koyuncu adlı iki kapkaççı, 06 AT 032 plakalı otomobille polisten kaçarken Şemsettin Günaltay Caddesi'nden Emin Ali Paşa Caddesi'ne, buradan da Çarşamba Pazarı'na girdi. Pazar tezgahları ve alışveriş yapan kalabalık arasından otomobille geçmeye çalışan kapkaççılar, pazarda büyük paniğe yol açtı.
Olay sırasında bazı tezgahlar yıkılırken, otomobilin çarpması ve panik yüzünden 10 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Kapkaççıların bulunduğu otomobil ise, Cami ile Kasadar sokakların kesiştiği yerde polis ve pazarcılar tarafından kıstırıldı. Polis
aracın lastiklerini ateş ederek patlatırken, pazarcılar ise duran otomobilin içindeki kapkaççılara tartıda kullandıkları demir ağırlıklar ve sandıklarla saldırdı. Pazarcıların elinden polis tarafından kurtarılan kapkaççılar, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kapkaççıların otomobilinin çarpması ve pazarda yaşanan panik nedeniyle yaralanan Altun Gürkahraman (40), Şaziye Ünal (51) ve kızı kızı Nuray Ünal (25) ile Muradiye Tanju (50) Özel Central Hospital'a, Leyla Kaya (55) ve Meşarrat Turgay (60) SSK Göztepe Eğitim Hastanesi'ne, pazarcı Yasin Özyakışır (32), Huriye Demirel (78), Kamile Katırcıoğlu (50) ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralı olan bu kadın, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Görgü tanıklarından pazarcı Halil Ayboğan, bir otomobilin pazara dalması sonucu insanların panikle sağa sola kaçıştığını anlatarak, aracın bazı insanlara çarparak ve tezgahları devirerek yoluna devam ettiğini söyledi.
Pazardaki vatandaşlardan Elif Üçkardeş de, otomobilin önündeki taksiye çarparak pazara girdiğini ve bu sırada pazarda büyük bir kalabalık olduğunu ifade ederek, "Pazar yeri bir anda cehenneme döndü. İnsanlar çığlık atarak sağa sola kaçmaya çalıştı. Kaçamayan
bazı kişilere araba çarptı, bazıları da yerlere düştü. Tam bir cehennemdi" dedi.
Bazı vatandaşlar da, otomobilin pazara girdiği sırada polisin arkadan 7-8 el ateş ettiğini kaydetti.