Polisten kimlik dayağı

İstanbul'da, asayiş uygulaması yapan polis, içinde dört kişi olan otomobili durdurdu. İçeridekilerden biri kimlik göstermek istemedi. Ardından bir polis, genci döverek yere yatırdı. Dayak yiyen vatandaş, "Biz polis dostuyuz, hata benimdi" dedi ve kimliğini gösterdi.

İSTANBUL - Topkapı'da asayiş uygulaması yapan polis ekipleri, içerisinde dört kişinin bulunduğu otomobili durdurdu. Otomobilde bulunan bir kişinin polis ekiplerine kimlik göstermek istememesi ve direnmesi üzerine polislerden biri genci döverek yere yatırdı. Polisten dayak yiyen kişi, "Biz polis dostuyuz, hata benimdi" dedi.
Cevizlibağ'da asayiş uygulaması yapan polis ekipleri, önceki gece saat 04.15 sıralarında şüpheli gördükleri bir otomobili durdurdu. Araçta bulunan dört kişiyi indiren polis ekipleri, kimliklerini göstermelerini istedi. Araçta bulunanlardan Cumhur Gündüz, kimliğini göstermeyip direnince, polisin tepkisi sert oldu. Gündüz'le polis memuru arasında yaşanan arbadeyi diğer polis memurları ve Gündüz'ün arkadaşları izlemekle yetindi. Polis memuru tarafından yere yatırılan Gündüz'e polis memuru, "Burası dağ başı değil" dedi. Gündüz'ün arkadaşları ise "Bayram günü olmuyor" diyerek tepki gösterdi. Polis memuru ile Gündüz arasındaki arbadenin sonra ermesinin ardından Gündüz, "Beni vatan hainliği ile suçladılar. Biz polis dostuyuz. Hata benimdi" dedi. Arbade sonrasında Gündüz'le beraberindekiler Merkez Efendi Polis Merkezi'ne götürüldü.