Polisten telefon: Kızınız terörist kampında!

Polisten telefon: Kızınız terörist kampında!
Polisten telefon: Kızınız terörist kampında!
Özgür Eğitim Platformu'nun (ÖEP) "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sloganı ile Göztepe Özgürlük Parkı'nda bir haftadır sürdürdüğü öğrenci kampına Ankara'dan gelen 15 öğrencinin ailesi polis tarafından aranarak 'uyarıldı'

İSTANBUL - Polis ailelere “çocuğunuz terör kampında gelin görüşelim” dedi. Polisin “terör örgütü” tanımlamasından rahatsız olan aileler çocuklarına güvendiklerini söyleyerek polis ile görüşmeye gitmedi. ÖEP de konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacak.

Cumhuriyet gazetesinden Özlem Güvemli'nin haberine göre, ÖEP, İzmir Seferihisar’da sekizinci kez yapmayı planladığı kampı Gezi eylemlerinin ardından İstanbul’a taşıma kararı almıştı. 20 Ağustos’ta başlayan “Öğrenci Komünü” etkinliği daha ilk gün zabıta ve polis tarafından çadır kurulmasına izin verilmeyerek engellenmek istenmişti. Çadırlarına el konulan öğrenciler parkta uyku tulumları ve battaniyeleri ile kalarak programlarına devam etti. İlk günden beri engellenmek istenen ve bugün sona eren kampa katılan gençlerin aileleri de polisin bu tavrından payına düşeni aldı. 15 kişinin ailesi tek tek aranarak “uyarıldı”. Aranan aileler arasında Cemre Akın’ın annesi Songül Akın da var. Songül Akın telefon sonrası çok gerildiklerini belirterek olayı şöyle anlattı:

“Perşembe günü eşim arandı. ‘Emniyet’ten arıyoruz kızınızın nerede olduğunu biliyor musunuz’ diye sordular. Eşim de ‘Evet kızım bir öğrenci kampında’ dedi. Polis ‘Kampın ne içerikte olduğunu bilmiyorsunuz. Kızınız da bilmiyor. Terör örgütünün kampı orası’ diyerek bizimle görüşmek istedi. ‘Emniyet’in önüne gelin biz sizi oradan alalım konuşalım’ dediler. Eşim ‘İl dışındayım yarın geleyim’ dedi. Ben de eşimle konuştum böyle bir şey olmadığını tüm ailelerin arandığını benzer şeylerin söylendiğini anlattım. Polis ertesi gün tekrar aradı. Eşim de ‘Çocuğumun nerede olduğunu biliyorum gelmeyeceğim’ dedi, ama polis gelmesi için epey ısrar etti.”Tedirgin oldukKızının nerede olduğunu bildiğini, bu konuda içinin gayet rahat olduğunu dile getiren Akın, polisin aramasından sonra tedirgin olduğunu söyledi. Akın, kendilerini arayan numarayı da Emniyet’e bildirip araştırılmasını isteyeceğini ifade etti.Haberin orjinali için tıklayın


  http://www.radikal.com.tr/114766511476659

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  filmdi gerçek oldu - only truth

  Spielberg'in suçların daha işlenmeden önce keşfedilip engellendiği futuristic bir filmi vardı, Minority report. Bizim polis geleceğin teknolojisini yakalamış sanırım, vay canına. İşlenmemiş terör engellemeye çalışıyor. İşlenmiş olan esas terör eylemlerini ve teröristlere karışmaması da bir muamma. Geleceğin teknolojisini yakaladıkları konusunda halkın kafasını böyle karıştırmasınlar lütfen.

  Ahlak zabıtası - hyperiq

  Polis artık günvenlik görevini değil ahlak zabıtalığına kalkışıyor. Bu demokrasinin olmadığının en açık göstergesidir. Bir ülkede polis ahlak zabıtalığına başlamış ise o yönetim sorgulanmaya tam olarak açıktır.

  Kime gore teror - kujo84

  Bir orgut tanimlanirken herkesin bildigi gibi "yasa disi teror orgutu" olarak tanimlanir.Bu da yasal teror orgutu oldugu manasini cikarir kendi icinden.Bu durumda iktidarda olan gorusun orgutu "yasal teror orgutu" iktidarda olmayan orgutlenmeler ise "yasa disi teror orgutu" olarak tanimlanir.Ancak her halukarda bu kamplar egitim kapmi oldugu,kimse siddete yoneltilmedigi ve silahsiz olduklari icin bu kamplar teror orgutu olarak tanimlanamaz.Eger bu kamplar teror orgutu olarak tanimlanirsa tum sivil toplum orgutlenmeleri sendikalar,yardim kuruluslari,dernekler,cemaatler ve tarikatler teror orgutu kapsamina girebilir.

  sevdasglm - momentum

  Evet kafa hiç değişmedi. Böyle giderse değişmesine de gerek yok, karşı tarafta da zerre kadar değişmiyor çünkü. Sanki liselerine, ortaokullarına kadar terörün, şiddetin ve ideolojik çürümenin girdiği, insanların önünün kesildiği, dövüldüğü, öldürüldüğü, bir dönemde beş bin, bir dönemde kırk bin kişinin öldüğü ülke burası değil. Aynı sefillik tekrar hortlatılmaya çalışılıyor, bir de şu Sovyetler çökmeseydi! Polise tebrikler, sorumlu davranmış ve görevini yapmış. Kendisi o dönemde çakılıp kalmış bir kaç militan anne babanın tepkisi olayı değiştirmez. Bunca tecrübeden sonra anlaşılması zor bir şey değil ama insanların bir bölümü "özgür", "platform" gibi sözcüklerin büyüsüne hala inanıyor; inanmayanlara da bir mümin öfkesiyle dolular. Yeteri kadar öldük arkadaşlar, yemezler bundan sonra. Başka kapıya.

  TURKISH POLICE - Secret Garden

  bu polis ak parti disinda kalan her insani terorist diye yaftaliyor.yarin 5-10 genc gidip ulkucu harekete uye olsun biri kendine polat biri memati biri abdul ismi koysun.beline birer silah alip sokaga ciksin ve ilk gordukleri kürde aleviye ates etsin.bu polis gene ailesini aramaz hatta o cocuklari esnaf diye bize yuturmaya kalkar ve onalrla resim cektirip aklar.boyledir turk polisi.

  BU POLİS - pispor

  katlediyor ispiyon ediyor bu ak parti devletinin polisi her şeye maydanoz oluyor Ancak şunu bilemiyor şuna aklı idrak edemiyor Hak arayan haksızlığa karşı duran vatanı ve milletinin refahı için bu insanlar direnişte olduğuna inanamıyor çünkü bu Ak Parti devletinin polisleri birer robot bunlarda asla irade yok başbakanları nasıl kurmuş nasıl yönlendirmiş ise öyle ama şunu bilsinler ki Her yer Taksim Her Yer Direniş

  Sözde Terörist - gokhangokhan

  Asıl terörist demokratik hak talepleri için bir araya gelen gençleri fişleyenler, bununla da yetinmeyip ailelerini taciz ve rahatsız edenlerdir. Teröristlere halkın değil, baskıcı ve zorba iktidarlarının bahanesi olması için devletlerin ihtiyacı vardır.