Polisten turist gençler için sabaha kadar nöbet

Polisten turist gençler için sabaha kadar nöbet
Polisten turist gençler için sabaha kadar nöbet
Mudanya'da polis, gece kurdukları çadırda kalmak isteyen Fransız ve Polanyalı iki genç kızı kaldıkları yerin güvenli olmaması nedeniyle uyardı. Gençler 'biz burada rahatız' deyince polisler sabaha kadar çadır etrafında devriye gezdi

MUDANYA – ABD ’li Sarai Sierra cinayetinden sonra tekrar gündeme gelen ‘turist cinayetleri polisin de duyarlılığını artırdı.

Marmara ile Hacettepe Üniversitesi'nde eğitim gören Fransız Cecile Marcelle ile Polanyalı Adelaide Guary, İstanbul'dan feribot ile geldikleri Mudanya'da geceyi yanlarında getirdikleri çadırda geçirmek istedi.

Güzelyalı Mahallesi'nde deniz kenarına çadırlarını kurup uyku tulumlarına girerek uyumak isteyen genç kızları gören polis ekipleri havanın soğuk olması ve olası taciz olayına karşı uyardı.

Türkçe bilen üniversiteli gençler, "Biz çadırımızda rahatız. Uyku tulumu olduğu için üşümüyoruz. Ayrıca bize tacizde bulunulacağını da sanmıyoruz. İlginize teşekkür ederiz" diyerek çadırlarına çekilirken, polis ekipleri gece boyunca üniversiteli genç kızların çadırında devriye gezerek önlem aldı.

DHA - Tarık ARSLAN


  http://www.radikal.com.tr/112550111255011

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Barış gelini böyle korunmalıydı. - Su Cemre Sim

  Dünyada ses getiren bir eylem yapılıyor,iki genç sanatçı bayan yola çıkıyor,polis onları korumuyor,Barış Gelini Pippa Bacca tecavüz edilerek öldürülüyor.Hep birlikte böyle bir utançtan nasıl kurtuluruz,bilmiyorum.