Pompalı tüfekle kavga: 3 ölü

Pompalı tüfekle kavga: 3 ölü
Pompalı tüfekle kavga: 3 ölü
Şanlıurfa'daki Kartepe köyünde aralarında husumet bulunan iki ailenin pompalı tüfekli kavgasında biri 11 yaşında olmak üzere 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’da, husumetli 2 aile arasında çocukların kavgası nedeniyle çıkan tartışma pompalı tüfekli kavgaya dönüşürken 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Olay, saat 14.00 sıralarında merkeze bağlı Kartepe Köyü’nde meydana geldi. Aralarında husumet bulunan ’Taşkın’ ile ’Aslaner’ ailelerinin fertleri arasında oyun oynayan çocuklarının kavga etmesi nedeniyle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma, 2 ailenin yakınlarının da katılımıyla büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavga sırasında kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen pompalı tüfekten çıkan saçmalar 55 yaşındaki Nusret, 19 yaşındaki Vediha, 25 yaşındaki Hüseyin, 17 yaşındaki Fatma ve 11 yaşındaki Rabia Aslaner’e isabet etti. Kavga, ihbar üzerine köye gelen jandarmalar tarafından bastırılırken, yaralanan 5 kişi otomobil ve çağrılan ambulanslar ile Şanlıurfa ve Akçakale’deki çeşitli hastanelere kaldırıldı. 

3 KİŞİ ÖLDÜ

Şanlıurfa ve Akçakale’deki hastanelere götürülen yaralılardan Nusret Aslaner, Vediha Aslaner ve Rabia Aslaner acil serviste yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ölenlerin cesetleri otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINDA

 

Köyü ablukaya alan jandarma, olaya karıştığı saptanan çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Yeni bir gerginlik yaşanmaması için köyde yoğun güvenlik önlemi alınırken, yapılacak inceleme sonrası gözaltıların devam edeceği kaydedildi. Kent merkezinde yaralıların tedavi gördüğü hastanelerde de polis yoğun önlem alırken, olayı duyarak hastaneye gelen bazı kadınlar gözyaşı döküp, ağıt yaktı. (Ömer PINAR-Ömer ŞULUL/DHA)