Popstar kuyruğu

Popstar elemelerine katılmak amacıyla çeşitli illerden ve KKTC'den İzmir'e giden binlerce kişi, önceki geceden başlayarak uzun bir kuyruk oluşturdu.
Zaman zaman trafiği aksatan adaylar, beklerken provayı ihmal etmedi. Yarışmacılar içeri alınmaya başlayınca kapıda izdiham yaşandı, bayılanlar oldu.

İZMİR - Popstar elemelerinin yapılacağı Hilton Oteli önünde önceki geceden sıraya giren binlerce aday, izdiham yarattı.
Büyük ilgi gören ve ikinci kez yapılacak olan yarışmanın İzmir elemelerine,
KKTC dahil Türkiye'nin çeşitli illerinden yaklaşık 4 bin kişi katılınca uzun kuyruklar oluştu, trafik aksadı. Birçok aday otomobillerinde dinlenirken, onlar yorulmasın diye anne ve babaları kuyrukta bekledi. Otel çevresi seyyar satıcılarla doldu. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında adaylar, hem prova yaptı, hem de sıranın gelmesini bekledi.
Bazı adaylar, evden getirdikleri battaniyelere sarılıp uyuyarak beklemeyi tercih ederken, bazıları da seslerinin iyi çıkması için ballı süt ve yumurta içti. Saat 11.00'de gruplar halinde yarışmacılar alınmaya başlandı.
İnsanların bir anda kapıya yığılmasıyla çıkan arbedede bayılanlar oldu. İçeride ve dışarıda sık sık düzenli bir sıra oluşturulması için anons yapılmasına karşılık kalabalık bir türlü yatışmadı. Udunu, gitarını alarak seslerini ve enstrüman çalma yeteneklerini jüriye sergilemek isteyen adaylar, soğuk ve uykusuzluktan şikâyetçi oldu.