'Popstar' yarışmasından sokakta polisle çatışmaya

Kadıköy'de devriye görevi yapan ekipler, saat 02.00 sıralarında ara sokaklarda havaya ateş edildiğini fark etti. İçinde dört kişinin bulunduğu 34 NYL 02 plakalı otomobil 'Dur' ihtarına uymadı.

İSTANBUL - Kadıköy'de devriye görevi yapan ekipler, saat 02.00 sıralarında ara sokaklarda havaya ateş edildiğini fark etti. İçinde dört kişinin bulunduğu 34 NYL 02 plakalı otomobil 'Dur' ihtarına uymadı. Polisler de aracı takip etmeye başladı.
Acıbadem'e kadar süren takipte sürücü Ergün Turan, kurusıkıdan bozma tabancasıyla polislere ateş açtı. Polisler ateşe karşılık verince çatışma çıktı. Çatışmada Turan ayağından yaralandı, polis aracının camları kırıldı, kaportasında kurşun delikleri açıldı. Otomobildeki dört kişi teslim oldu. Araçta Turan'ın yanı sıra 'Popstar' yarışması finalisti şarkıcı Bayhan Gürhan, babası Selahattin Gürhan ve Ramazan Aysan bulunuyordu.
Yaralı sürücü Ergün Turan'ın üç ayrı suçtan arandığı ve 140 promil alkollü olduğu tespit edildi. Olayı öğrenen zanlı yakınları bir süre sonra polis merkezi önüne geldi, ancak içeri giremeyince polislerle tartıştı. Dört zanlının sorgusu sürüyor.
İlk vukuatı değil
'Popstar' yarışmasıyla üne kavuşan ancak kısa sürede unutulan Bayhan Gürhan'ın adı daha önce de suçla anıldı. Yarışma sırasında Bayhan'ın 28 Eylül 1998 tarihinde amcasının oğlunu bıçaklayarak öldürdüğü ve hapiste yattığı ortaya çıktı. Cinayetin ortaya çıkmasının ardından Deniz Seki, yarışmanın jüriliğinden ayrıldı.
Kısa süre sonra Bayhan'ın bir sabıkası daha öğrenildi. 2000'de Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bıçakla adam yaralama suçundan mahkûm olmuştu. 'Popstar'dan sonra çıkardığı albümle başarılı olamayan Bayhan, 2004 yılının ağustos ayında bir kavgayla tekrar gündeme geldi. Bayhan'ın yeğenine şantaj yaptığını öne sürdüğü bir kişiyi, arkadaşlarıyla birlikte dövdüğü basına yansıdı.