'Portatif masa Bircan'ı öldürdü'

Evinde ders çalışırken kapanan portatif masanın ayakları ile tablası arasında sıkışan yedi yaşındaki Bircan Acar, nefes alamayarak öldü.

BALIKESİR - Evinde ders çalışırken kapanan portatif masanın ayakları ile tablası arasında sıkışan yedi yaşındaki Bircan Acar, nefes alamayarak öldü.
Atatürk Mahallesi'ndeki bir apartmanda kapıcılık yapan Mehmet ve Ayşe Acar çiftinin kızları Bircan, önceki gece portatif masada ders çalışırken yere eğildiği sırada görünmez kazaya uğradı. Aniden ayakları birleşen masanın tablası da kapanırken küçük Bircan arada kaldı. Astaş Apartmanı'nda servisten dönen baba Mehmet Acar, kızının hareketsiz bedeniyle karşılaştı. Balıkesir Devlet Hastanesi'nde Bircan'ın yaşamını yitirdiği öğrenen anne-baba gözyaşlarına boğuldu.
Bircan'ın ani ölümü, öğrenim gördüğü Atatürk İlköğretim Okulu'nda şok yarattı.
1-C'deki arkadaşları, Bircan'ın boş sırasını çiçeklerle donattı.
Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Şerif Keser, "Bircan, okula yeni başlayan çok tatlı bir öğrencimizdi, okumayı yeni öğreniyordu. 23 Nisan için hazırlıklar yapıyordu. Hepimiz şoke olduk" diye konuştu. Sınıf öğretmeni Hayati Özdemir de Bircan'ın son derece şirin ve uslu bir çocuk olduğunu söyledi. Bircan Acar, dün Balıkesir'in Balya ilçesine bağlı Çukurca Köyü'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla toprağa verilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.