Poyraz ve don

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı önümüzdeki hafta da devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi beklenirken, Ege, İç Batı Anadolu ve Akdeniz'de kuvvetli buzlanma ve don uyarısında bulunuldu.

İSTANBUL - Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı önümüzdeki hafta da devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi beklenirken, Ege, İç Batı Anadolu ve Akdeniz'de kuvvetli buzlanma ve don uyarısında bulunuldu.
Geçen hafta başlayan kar yağışı bugün de yurdun büyük bölümünde etkili olurken, özellikle Marmara'da poyrazın etkisiyle sıcaklıklar sıfırın altına düşecek. Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da karla karışık yağmur, Akdeniz, Trakya ve Ege'de açık bir hava bekleniyor. Yarın Trakya, Ege, İç Batı Anadolu ve Akdeniz'de, kuvvetli buzlanma ve don olaylarının yaşanacağı tahmin ediliyor. Yine buzlanma ve donun görüleceği Ege, İç Batı Anadolu ve Akdeniz dışında kalan tüm bölgelerde kar devam edecek. Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, Marmara'da poyrazın etkisiye yoğun kar görüleceğini belirterek vatandaşları buzlanmaya karşı tedbirli olmaları için uyardı.


    http://www.radikal.com.tr/7368747368740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.