Poz verdiler ve öldüler...

SAMSUN - Düğünden dönenleri taşıyan minibüse kamyon çarptı. Samsun’da Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Kavşağı kazanın ardından kan gölüne dönerken, 10 kişi öldü. Dokuz kişi de yaralandı.
Düğünden dönenleri taşıyan minibüsün şoförü Kamil Kuşçu, iddiaya göre önceki gece dikkatsizce anayola çıkınca, bir kamyonla çarpıştı. Savrulup bir başka minibüse daha çarpan minibüsteki 10 kişi öldü, dokuz kişi yaralandı. Kazada yaralanmayan minibüs sürücüsü Kamil Kuşculu’nun 1.41 promil alkollü olduğu saptandı.
Kuşçulu’nun 2002 ve 2003 yıllarında da alkollü araç kullanırken yakalandığı ilkinde altı ay, ikincisinde ise iki yıl süreyle ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı.
Düğünde çekilen toplu fotoğraflar ise ölenlerin hayattaki son kareleri oldu. Fotoğraflardan biri kazadan sadece 10 dakika önce ölenler ve yaralananlar minübüse binmeden evvel çekilmişti.
Ölenler arasında damadın annesi ve babaannesi ile gelinin dedesinin de bulunduğu anlaşıldı. Erzincan’da askerliğini yapmakta olan ve izinli olarak düğün için gelen damat Muhammet Kalelioğlu kaza sonrası şoka girdi. Tezkeresine üç ay kalan Kalelioğlu, annesi Muradiye Kalelioğlu ile babaannesi Necmiye Kalelioğlu’nun da minibüste hayatını kaybettiğini öğrenince sinir krizi geçirdi. Gelin Pınar Acar da dedesi Abdurrahman Cömert’in öldüğünü öğrenince gözyaşlarına boğuldu.
Kazada ölenlerin isimleri şöyle: 71 yaşındaki Necmiye Kalelioğlu, 50 yaşındaki Muradiye Kalelioğlu, Ömer Şahin, Sevilay Şahin, iki yaşındaki Ebrar Şahin, 21 yaşındaki Duygu Çakır, Abdurrahman Cömert, 40 yaşındaki Gönül Genç, 10 yaşındaki Yaren Şahin ve Hatice Ay. Yaralılar da çeşitli hastanelere kaldırıldı. (dha)