Prensin köpeğini dövdüğüne dair yeterli kanıt bulunamamış

Prensin köpeğini dövdüğüne dair yeterli kanıt bulunamamış
Prensin köpeğini dövdüğüne dair yeterli kanıt bulunamamış

Prensin elindeki sopa havada olduğu halde iki köpeğe müdahale ederkenki fotoğraflarına öfkelenen hayvan hakları dernekleri adalete başvurmuştu.

LONDRA - İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in bir köpeği dövmekle suçlanan oğlu Prens Edward, hakkında yeterli kanıt bulunamadığı için hukuki soruşturmadan kurtuldu. Prensin elindeki sopa havada olduğu halde iki köpeğe müdahale ederkenki fotoğrafları hayvan hakları derneklerini öfkelendirmiş, dernekler prens hakkında dava açılıp açılamayacağının öğrenilmesi için adalete başvurmuştu. Ancak prensin köpeğini dövdüğüne ilişkin yeterli kanıt bulunamadığı için soruşturmanın sonlandırıldığı açıklandı. Buckingham Palace, soruşturmanın sonlandırılmasından memnuniyet duyulduğunu açıkladı, başka yorum yapmaktan da kaçındı.
Kraliçe Elizabeth’in üçüncü oğlu olan 44 yaşındaki Wessex Kontu’nun köpeğini sopayla kovalarken görüldüğü fotoğraflar bir av partisinde çekilmişti. Fotoğrafların yayınlanmasının ardından Buckingham, prensin köpeği dövdüğünün kesin olmadığını belirtmiş, fotoğrafta prensin sopayla köpekleri ayırırken görüldüğünü belirtmişti. (aa)