Profesör Alkin son yolculuğuna uğurlandı

Profesör Alkin son yolculuğuna uğurlandı
Profesör Alkin son yolculuğuna uğurlandı

Ekonomi dünyasında “hocaların hocası” olarak tanınan ve geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren İstanbul Ticaret Üniversitesi iktisat profesörü Prof.Dr. Erdoğan Alkin son yolculuğuna uğurlandı. Alkin’in cenaze töreni dün Teşvikiye Camii’nde yapıldı. Alkin’in naaşı Feriköy Mezarlığı’na defnedildi.
Cenaze törenine eski Başbakan Tansu Çiller, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, birçok dernek ve oda başkanıyla, iş dünyasının tanınmış isimleri de katıldı. Cenazede Prof. Dr Erdoğan Alkin’i tanıyan birçok akademisyen ve Alkin’in bazı öğrencileri de yer aldı.

‘Hocaların hocasıydı’

Oktay Vural, öğrenciliği döneminde Alkin’den derslerini çok sevdiğini belirterek “Hocaların hocasıydı. Gerçekten bir öğrenci olarak ondan ders alma şerefine nail olduğum için kendimi mutlu hissediyorum” dedi. Eski Başbakan Tansu Çiller ise Prof. Dr. Erdoğan Alkin ile eğitim hayatında tanışmadığını ancak başbakanlığı döneminde sıkça görüştüklerini belirtti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise, Prof. Dr. Erdoğan Alkin’in önemli bir akademisyen olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Mekânı cennet olsun. Amel defteri biliyorsunuz, âlimlerin amel defteri öldükten sonra kapanmaz, hem eserleriyle hem geride bıraktıkları öğrencileriyle Erdoğan Alkin zaten yaşayacaktır. Tam manasıyla yaşayacaktır. Yerinde rahatlıklar diliyorum, nur içinde yatsın.”