Profesyonel eylemci her yerde

Nisan ayında Trabzon'da, geçen hafta ise Rize'de saldırıya uğrayan Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Dayanışma Derneği (TAYAD) üyesi grup içinde yer alan üniversiteli 22 yaşındaki Nurgül Acar...

TRABZON - Nisan ayında Trabzon'da, geçen hafta ise Rize'de saldırıya uğrayan Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Dayanışma Derneği (TAYAD) üyesi grup içinde yer alan üniversiteli 22 yaşındaki Nurgül Acar, önceki gün de Ankara'daki YÖK'ü protesto eylemine katıldı ve gözaltına alındı.
Trabzon'da, 6 Nisan'da F tipi cezaevlerinde yaşanan olayları protesto etmek için TAYAD adına bildiri dağıtan Nurgül Acar ve dört arkadaşı yüzlerce kişinin saldırısına uğramış, polis tarafından zırhlı araca bindirilerek linçten kurtarılmıştı. Acar, 10 Nisan'da da Atatürk Alanı'nda yine bir grup arkadaşıyla birlikte basın açıklaması yapmak istemiş, ancak bazı kişilerin saldırısına uğramıştı. Acar ve dört arkadaşı olayın ardından tutuklanmıştı. Bir süre tutuklu kalan beş kişi, tutuksuz yargılanmak üzere bırakılmıştı.
Acar, arife günü Rize'de ortaya çıktı. İstanbul'da ölüm orucu sonucu 2001 yılında ölen Zehra ve Canan Kulaksız kardeşlerin Rize'deki mezarını ziyaret eden Acar ve arkadaşları, bindikleri minibüste kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Polis kontrolünde il dışına çıkarılan yaklaşık 15 kişi, aynı minibüsle Hopa'ya giderken Rize'nin Ardeşen ilçesinde de saldırıya uğradı.
Nurgül Acar, önceki gün de Ankara'da YÖK'ün kuruluş yıldönümünü protesto eylemindeydi. Dün gazetelerde fotoğrafları yayımlanan Nurgül Acar halen gözaltında bulunuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Bölümü öğrencisi olan Acar'ın, katıldığı eylemler nedeniyle bir yıl okuldan uzaklaştırma cezası aldığı öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7626017626010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.