Protesto fotoğraflarından yakayı ele verdi

Protesto fotoğraflarından yakayı ele verdi
Protesto fotoğraflarından yakayı ele verdi
Bankanın ATM'sinde unutulan karttan para çeken kişi protesto gösterisindeki fotoğraflarından yakalandı


KOCAELİ - Kocaeli’nde bir bankanın ATM’sinde unutulan kredi kartından para çektiği bankanın güvenlik kamerası kayıtlarınca belirlenen kişi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’ndeki temasları sırasında depremzedelerle birlikte protesto gösterisi yapıp, fotoğrafları gazetelerde yayınlanınca yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Cedit Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda bir bankanın ATM’sinden 26 Mayıs’ta kredi kartı ile para çeken Y.G, kartı makinede unuttu. Bir süre sonra durumu fark eden Y.G, "telefon bankacılığı" aracılığıyla kredi kartından 350 TL çekildiğini öğrenince kartı iptal ettirdi ve olayı polise bildirdi.
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bankanın güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek, Y.G’nin ardından ATM’den para çeken kişinin eşkalini belirledi.
Bir ayı aşkın süredir eşkal üzerine zanlıyı arayan ekipler, pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı AKP Kocaeli 3. İl Kongresi öncesinde, oturdukları Irak Arızlı Konutları’nı boşaltmaları yönünde kendilerine yapılan tebligatı protesto etmek için gösteri yapan gruptaki bir kişiden, fotoğrafları dün bazı gazete ve internet sitelerinde yayınlanınca şüphelendi.
Güvenlik kamerası görüntüleri ile fotoğrafların İ.Ç’ye ait olduğunu belirleyen polis ekipleri, şüpheliyi kent merkezinde gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen İ.Ç. ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.
Bir grup depremzede, Marmara Depremi’nin ardından Irak hükümeti tarafından 2001’de İzmit’te yaptırılan Irak Arızlı Konutları’nı boşaltmaları yönünde kendilerine yapılan tebligatı protesto etmek için 28 Haziran Pazar günü AKP Kocaeli 3. İl Kongresi öncesinde İzmit Atatürk Spor Salonu’nu önünde protesto gösterisi yapmış, polis göstericileri uzaklaştırmıştı.(aa)