Protestocu genç: Bakan'ın iyi niyetli olduğuna inanmıyorum

Protestocu genç: Bakan'ın iyi niyetli olduğuna inanmıyorum
Protestocu genç: Bakan'ın iyi niyetli olduğuna inanmıyorum
Spor Bakanı Suat Kılıç'la yüz yüze görüşen protestocu genç, Bakan'ın iyi niyetli olduğuna inanmadığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Adana Çukurova Üniversitesi Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu’na yaptığı ziyaret sırasında yumurta atma girişiminde bulunan üniversite öğrencisi Emre Ersel E., 1 saat görüşme yaptığı Bakan Kılıç’ın iyi niyetli olduğuna inanmadığını söyledi.

Emre Ersel E., Bakan Kılıç’ın talimatıyla karakoldan çıkmadıklarını iddia ederek, şunları söyledi:

"Biz zaten serbest bırakılmıştık, karakoldan ayrılıyorduk. O sırada Emniyet Müdürü olduğunu söyleyen biri kişi yanımıza gelerek, Bakan’la görüşeceğimizi söyledi ve bir restorana götürdü. Burada Bakan neden protesto ettiğimizi sordu. Biz de yeni YÖK yasa taslağının yanlış olduğunu anlattık. Çünkü o taslağa göre, öğrencilerin başına polis, patronlar, şirket sahipleri, o ilin en çok vergi vereni gibi bir takım alakasız, ilim dışı insanlar getirilecek. Buna karşı çıktığımızı, başımızdakilerin öğretmenler olması gerektiğini söyledik. Ama bizi dinlemedi. Farklı şeylerden bahsetti. Bakan’ın iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Bakan, ’İnsanlara, bizi protesto eden öğrencilere el uzatıyoruz’ demek, basına fotoğraf vermek için bizi çağırdı. Bana, ’Neden yaptın?’, ’Bir daha yapma’, ’Sen üniversite öğrencisisin, ilerde iş bulmaya çalışacaksın’, ’Kolektiflerden ayrıl’ gibi şeyler söyledi sürekli. Ama söylediklerimi asla dinlemedi."

Görüşme sırasında bir şey yiyip içmediğini söyleyen Emre, restorandan ayrılırken Bakan’ın elini uzattığını ancak kendisinin elini sıkmadığını da iddia etti.


  http://www.radikal.com.tr/1123902112390216

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adam Olmayacak Çocuk.. - evetisyan06

  Bakan samimi değilmiş, nerden bildin kalbini? Lafa geldi mi namazl kılmakla bilmem neyle olmuyor, önemli olan kalp temizliği. Adam dindar değil ama kalbi temiz vs diyrek kalplerin bilinemeyeceğinden hareketle ( ki temelde doğrudur bu ) görünüşün yeterli olmadığını söylersiniz. Sonra da kalkıp böyle başkalarının kalbini okursunuz. bana kalırsa da bu Emrecik bu olaydan sonra hava yapmak istedi. Çünkü olayı medyayla bakandan önce kendisi paylaştı onun sosyal medyada paylaşmasından, olaydan 4 gün sonra bakanlıkta olayla ilgili bilgi ve fotoğraf geldi. Bir de bakan elini uzattı ama ben sıkmadım diyor sanki marifet kendine uzatılan eli medeni bir şekilde sıkmamak. Tarihin çöplüğünde kalmış bir ideolojiye saplanıp kendini ilerici sanarak kendi halkını küçümsemekten başka bir marifeti olmayanlardan fazlası da beklenmez zaten. Kendine, fikrine, ideolojisine yakışan hareketi yapmış. Ama azıcık o beğenmediği halkın, ailesinin terbiyesini alsaydı verieln selamı almayı, uzatılan eli sıkmayı öğrenebilirdi kin beslemek yerine.

  herkes herkesi eleştirebilir - elestirel

  ama sırf tipini beğenilmedi diye aşağılamak ve o kişiyi küçümsemek ne kadar insanidir, bunun tartışılması gerektiğini düşünüyorum ve aşağıda gördüğüm Michael Jackson temalı yorumu da bu nedenle üzüntüyle okudum. bakanın kendisine yumurta atan öğrenciyle konuşmasının da bir lütuf olmadığına inanıyorum, vatandaşla bakanın her ne olursa olsun konuşma hakkı vardır ve bu bazı devlet fetişisti kişiler tarafından göz ardı edilebiliyor. üniversitelere ne yazık ki, birçok kurumda olduğu gibi, bir dizayn çalışması yapılıyor ve bunun amacı tamamen bilim dışı nedenlerden kaynaklanıyor; ki böyle bir süreç, üniversiteleri iktidarların ve parayı verenlerin düdüğü çaldığı ve üniversite idaresinin de pavlov misali hareket ettiği bir yapı haline dönüştürecek. ama gerçek şu ki üniversiteler, önce öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve çalışanların, sonra da halkındır ve buna müdahale etmek isteyenler de benim gözümde baskıcı, otoriter, insan hakkına müdahale eden yapılardır.

  Eh be Çocuğum(!) 2 - 727272

  Kırmızı renkte oylanmaya bugüne kadar hiç cevap vermedim. Malum bu mecrada herkesin fikrini yazmakta ve dilediğini oylamakta özgür. Ancak, başlığı bununla aynı olan ilk yorumumu kırmızı renket oylayan 86 kişinin yorumu beğenmediği için mi yoksa İroni kavramını bilmediklerinden mi kırmızı renkte oyladıklarını anlayamadığım için ilk kez böyle bir durum yazma ihtiyacı duydum. Zira parantez içindeki ünlem de aynı amaçla ironi olduğunu vurgulayan bir imla işaretidr. İroni kavramı hakkında kısa bir bilgi için aşağıdaki linke bakmalarını öneririm: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0roni Saygılarımla..

  Gençlik,gelecektir!.. - ERIL

  Gençligi olmayan toplumun gelecegi de olmaz.Gençlik toplumun gelecegini belirler.Bu gencin protesto eylemini salamlamak gerekir.

  Demokrasi de istikrarlı olmaya bağlıdır - topgay

  Gençlerimize bakınca gelecekten umutlanıyorum. Umarım hayat boyu böyle inandıkları doğruların arkasında durup, sisteme yenilmezler.

  Ucuz öğrenci hareketi lafları - husertas

  Adam seninle konuşmaya gelmiş; övündüğün şeye bak: "elini uzattı , elini bile sıkmadım" afferim iyi ettin. Biz sizin gibi gençleri mezun olduktan sonra görmek isteriz. Fabrikalarda işçilerin ensesine binip karşılıksız fazla mesai yaptıran, reklamcılık yaparak tüketiciyi aldatırlarken, bankacı olup faizcilik yaparlarken de böyle devrimci olabilecek misin bakalım. Alakası yok değil mi? Abilerinizin durumu ortadayken ne devrimciliği yapılır, olsa olsa bankacılık yada reklamcılık yapılır. Üniversitede olan, üniversitede kalır. maksat solcu kızlar hayran kalsın.

  Eh be Çocuğum(!) - 727272

  Profil görüntünle ne kadarda Michael Jackson'a benziyorsun. Okka gibi burnun sivri çenen kıvır kıvır saçlarını biraz uzatırsın.. Alnını ve gözlerini şapka ve gözlükle kapattınmıydı, cepheden de tamamdır benzerlik! Magazin ve eğelence programlarında her dakika görünmen garanti: Michael'ın en benzeyeni Çinde değil bizde diye... Kaç bin kişi ekmek yiyor bu eğelence sektöründen ve kaç milyon kişi rahat "uyuyor" bu sayede biliyor musun.. Bu yüzden senin bu insanları tedirgin(!) ve rahatsız edici(!) haline değil Michael haline daha çok ihtiyacımız var diye düşünüyorum(!)